historie bleskovek

• 22. 5. 22:43
    All stars turnaje: Koskinen (Fin.) – Matheson (Kan.), Zajcev – Šipačov (oba Rus.), Granlund, Laine (oba Fin.).
  • 22. 5. 22:36
    Nejužitečnějším hráčem MS byl vyhlášen 18letý útočník Finska Patrik Laine. Nejlepší střelec turnaje byl zároveň direktoriátem akce určen nejlepším hráčem na svém postu a novináři jej zařadili i do ideální sestavy šampionátu. Podobně ovládli své posty i jeho spoluhráč brankář Mikko Koskinen a kanadský obránce Michael Matheson.
  • 22. 5. 22:12
    Kanaďané slaví 26. titul mistrů světa v historii. Ve finále šampionátu v Moskvě přemohli Finy 2:0 a obhájili titul z loňska z Prahy. Povedlo se jim do jako prvnímu týmu od roku 2009, kdy triumfovali 2x za sebou Rusové. Vítěznou branku vstřelil ve 12. minutě 19letý útočník Connor McDavid a výsledek potvrdil sekundu před koncem do prázdné branky Matt Duchene. Gólman Cam Talbot udržel počtvrté na turnaji čisté konto.
  • 22. 5. 17:51
    Rusové získali na domácím MS bronzové medaile. V duelu o 3. místo porazili v Moskvě Spojené státy americké 7:2 a po zlatu z Minsku z roku 2014 a loňském stříbru z Prahy dosáhli na 3. cenný kov za sebou. Američané útočili na 3. medaili za poslední 4. šampionáty, ale na bronzy ze Stockholmu z roku 2013 a loňska nenavázali.
  • 22. 5. 15:25
    Slovák Peter Bondra, Rusové Valerij Kamenskij se Sergejem Fjodorovem a Fin Ville Peltonen vstoupili do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Bývalým vynikajícím útočníkům se dostalo této pocty při slavnostním ceremoniálu před vyvrcholením MS v moskevském hotelu Radisson Royal.
  • 21. 5. 21:57
    Kanaďané zdolali v semifinále MS české přemožitele z USA 4:3 a budou útočit na obhajobu zlata z Prahy. Ve finále je čeká v neděli od 19.45 souboj s Finskem. Američané nastoupí od 15.15 k duelu o bronz proti domácímu Rusku.
  • 21. 5. 17:48
    Triumfální jízda Finů na MS v Rusku se nezadrhla ani v semifinále. V němž dnes Seveřané zvítězili nad domácí sbornou 3:1. Tým kouče Kariho Jalonena na turnaji dosud nezaváhal a v neděli od 19.45 vyzve v boji o zlato vítěze večerního zápasu mezi Kanadou a výběrem USA. Rusové budou hrát od 15.15 jen o bronz.
  • 21. 5. 9:27
    Mezinárodní hokejová federace má nově 77 členů. Na kongresu v Moskvě, dějišti letošního světového šampionátu, rozšířily její rodinu Indonésie, Nepál a Filipíny. V příštím roce by se i díky tomu měl hokej poprvé představit i na Jihovýchodních asijský hrách. Turnaje v Kuala Lumpuru by se vedle nových členů měly zúčastnit i Malajsie, Singapur a Thajsko.
  • 20. 5. 14:45
    Prodloužení zápasů na hokejovém MS se od příští sezony bude hrát jen se 3 hráči v poli na každé straně. Dosud nastupovali 4. Kongres Mezinárodní hokejové federace (IIHF) dnes v Moskvě po vzoru NHL schválil úpravu pravidel, která však platí jen pro základní skupiny, nikoliv pro duely play off.
  • 19. 5. 21:42
    Kanaďané deklasovali ve čtvrtfinále MS Švédy 6:0 a v zápase o zlato se utkají v zámořském derby s Američany. Duel rozhodli 4 trefami mezi 19. a 33. minutou. Tři body si připsali Mark Scheifele a Mark Stone.
  • 19. 5. 21:36
    Rusové otočili ve čtvrtfinále MS duel s Německem, ovládli jej 4:1, a v semifinále se utkají s Finskem. Dvěma góly se na výhře sborné podílel Vadim Šipačov, který si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje. Poprvé se na šampionátu střelecky prosadil hvězdný útočník Alexandr Ovečkin.
  • 19. 5. 18:41
    Kouč české reprezentace Vladimír Vůjtek končí trenérskou kariéru a na zářijovém Světovém poháru v Torontu už u národního týmu v žádné roli nebude. Oznámil to po vyřazení týmu ve čtvrtfinále MS v Moskvě s týmem USA.
  • 19. 5. 18:14
    Finové si po loňském nezdaru opět zahrají semifinále MS. Svěřenci kouče Kariho Jalonena porazili Dánsko 5:1, vyhráli i svůj 8. zápas na turnaji a v sobotu je čeká vítěz večerního duelu mezi domácím Ruskem a Německem.
  • 19. 5. 9:25
    V čele Mezinárodní hokejové federace (IIHF) bude i v příštích 4 letech René Fasel. Už 66letý Švýcar, který je šéfem světového hokeje od roku 1994, byl do svého 6. a posledního funkčního období zvolen na dnešním kongresu v Moskvě. Fasel tak povede hnutí do roku 2020.
  • 18. 5. 21:13
    Brankář Ádám Vay se může stát prvním Maďarem, který se prosadí v zámořské NHL. Dvaadvacetiletý účastník MS v Rusku se domluvil na 2leté smlouvě s Minnesotou.
  • 17. 5. 22:08
    Program čtvrtečního čtvrtfinále MS: 15.15 Česko – USA (Moskva), Finsko – Dánsko (Petrohrad), 19.15 Rusko – Německo (Moskva), Kanada – Švédsko (Petrohrad).
  • 17. 5. 22:03
    Po sérii 16 vítězství na MS v řadě prohrála Kanada v závěrečném utkání skupiny B s Finskem vysoko 0:4. Ve čtvrtfinále obhájci zlata narazí na Švédsko. Finsko, které díky dnešnímu úspěchu vyhrálo skupinu, a zůstalo jediným neporaženým týmem turnaje, vyzve Dány.
  • 17. 5. 21:42
    Rusové zdolali na MS v závěrečném zápase skupiny A Švédsko 4:1 a do čtvrtfinále postoupili z 2. místa za českým týmem. Na úvod play off se sborná utká ve čtvrtek s Německem, 3. Švédsko nastoupí proti Kanadě, která prohrála souboj o vítězství ve skupině B s Finy.
  • 17. 5. 18:05
    Bělorusové přehráli ve svém závěrečném vystoupení na tomto MS ve skupině B Francii 3:0 a zachránili se mezi elitou. Sestupuje tak Maďarsko, které bylo letos v nejvyšší divizi nováčkem. Už dřív se rozhodlo o pádu Kazachstánu.
  • 17. 5. 17:54
    Norové porazili ve svém závěrečném zápase na MS Lotyšsko 3:1 a posunuli se na konečné 5. místo skupiny A, Lotyši skončí na 7. pozici. Vítězové rozhodli o své 2. plném bodovém zisku na turnaji v rozmezí 16 sekund 21. minuty, během nichž vstřelili 2 branky.
  • 17. 5. 13:58
    Slováci ve svém závěrečném vystoupení ve skupině B MS nevybojovali potřebné 3 body s týmem USA a turnaj pro ně přes výhru 3:2 v prodloužení končí. Právě Američané budou ve čtvrtečním čtvrtfinále soupeřem českého týmu. Slováci vedli, poté dokázali vyrovnat na 2:2, ale Daňův rozhodující zásah přišel až po 59 vteřinách prodloužení.
  • 16. 5. 21:58
    Němci otočili na MS duel s Maďarskem, zvítězili 4:2 a zajistili si konečné 3. místo ve skupině B. Odpor soupeře zlomili až v úplném závěru, vítěznou branku vstřelil v 58. minutě obránce Constantin Braun. O osudu Maďarů rozhodne zítřejší souboj Běloruska a Francie. Pokud Bělorusové získají alespoň bod, sestoupí Maďarsko zpět do 1. divize.
  • 16. 5. 21:48
    Dánové porazili ve svém závěrečném zápase ve skupině A Kazachstán 4:1 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Před zítřejším závěrem úvodní části šampionátu jsou 4. s náskokem 3 bodů na Švýcarsko, které čeká souboj s Českem. O postup do play off přijdou jen v případě, že Švýcaři zítra český tým porazí v normální hrací době.
  • 16. 5. 18:05
    Pošestnácté za sebou zvítězila na MS Kanada. Obhájci zlata porazili Francii 4:0 a vrátili se do čela skupiny B před Finsko. Francie naopak ztratila šanci na postup do play off. Brankáři Pickardovi stačilo na čisté konto jen 13 zásahů.
  • 16. 5. 17:56
    Rusové si ve skupině A MS poradili s Norskem 3:0 a dotáhli se bodově na český tým, s nímž na úvod turnaje prohráli. Průběžně sborná vede tabulku díky lepšímu skóre. Seveřané sice vzdorovali celou 1. třetinu, ale nakonec přišli o poslední naději na postup do čtvrtfinále. Vítězný gól Rusů dal Ivan Tělegin, čisté konto si připsal díky 27 zákrokům Ilja Sorokin.
  • 16. 5. 10:19
    Poslední místo na soupisce české reprezentace na MS zaplnil obránce Petr Zámorský. Vedení národní týmu dalo bekovi švédského Örebro přednost před Adamem Poláškem, který dnes dějiště šampionátu stejně jako útočník Dominik Kubalík opustí. Třiadvacetiletý Zámorský se představí na 2. MS v kariéře. Před 2 lety startoval v Minsku, kde skončil český tým na 4. místě.
  • 15. 5. 22:21
    Švédové zdolali ve svém 6. zápase na MS Švýcarsko 3:2 po nájezdech, posunuli se na 2. místo tabulky a udrželi se ve hře o vítězství ve skupině. Zápas rozhodl ve 4. sérii útočník Andre Burakovsky z Washingtonu, který nastoupil na turnaji poprvé. Švýcaři jsou 4. a v úterním závěrečném zápase ve skupině budou proti české reprezentaci bojovat o postup do čtvrtfinále.
  • 15. 5. 21:41
    Finové porazili ve skupině B MS Slovensko 5:0. Po bezbrankové 1. třetině nasměrovali favorita k vítězství krátce po polovině utkání 2 góly v rozmezí 40 vteřin Mikko Koivu a Antti Pihlström. Čisté konto vychytal Juuse Saros.
  • 15. 5. 18:07
    Němci přemohli v utkání skupiny B MS USA 3:2. Na jejich první 2 góly ještě dokázali Američané odpovědět a zápas dlouho směřoval do prodloužení. V čase 59:27 však rozhodl obránce Korbinian Holzer. Němci tak vystřídali svého soupeře na 3. místě tabulky a mají blízko k postupu do čtvrtfinále.
  • 15. 5. 8:19
    Sestavu Kanady posílí na MS obránce Ryan Ellis. Vedení týmu potvrdilo příjezd 25letého beka Nashvillu po včerejším vítězném zápase se Slovenskem 5:0.
  • 14. 5. 22:23
    Kanada si na MS připsala celkově 15. výhru za sebou. V utkání skupiny B si obhájce titulu snadno poradil se Slovenskem, které porazil 5:0, a má tak jistý postup do čtvrtfinále play off. Zámořský favorit vyhrál už 1. třetinu 2:0 a v poklidu zvládl i zbytek zápasu. Gól a nahrávku si připsal útočník Derick Brassard, nulu vychytal Cam Talbot.
  • 14. 5. 21:57
    Kazachstán podlehl na MS Lotyšsku 1:2 a je prvním sestupujícím z elitní skupiny. Před závěrečným soubojem sice na 7. Norsko ztrácí 3 body, vzájemný souboj s ním však prohrál.
  • 14. 5. 18:00
    Maďaři se radují z premiérového úspěchu na letošním MS, když v utkání skupiny B přehráli Bělorusko 5:2. Ztratili sice vedení 2:0, ale po polovině utkání nováček mezi elitou odskočil 2 góly na 4:2 a nakonec získal první body na turnaji, které mohou v konečném účtování rozhodnout o jeho udržení. Dva góly v dresu vítězů, oba v oslabení, zaznamenal útočník prvoligové pražské Slavie János Vas.
  • 14. 5. 17:59
    Rusové zdolali ve svém 5. zápase na MS Švýcarsko 5:1 a vrátili se na 2. místo tabulky skupiny A za českou reprezentaci. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Ivan Tělegin. V dresu sborné se poprvé představily 3 čerstvé zámořské posily z Washingtonu v čele s hvězdným útočníkem Alexandrem Ovečkinem.
  • 14. 5. 14:22
    Finové přehráli v utkání skupiny B MS Francii 3:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále play off. Seveřané dali všechny góly mezi 25. a 35. minutou, V dresu vítězů, kteří zatím na turnaji ani jednou nezakolísali, si 2 body za gól a nahrávku připsali shodně útočníci Aleksander Barkov a Patrik Laine.
  • 14. 5. 13:53
    Švédové se v severském souboji MS nečekaně nadřeli na výhru nad Nory. Tým, který Češi deklasovali 7:0, zdolali nejtěsněji 3:2. Vítězové mají jistý postup do čtvrtfinále a zároveň se udrželi ve hře o vítězství ve skupině. Aktuálně jsou s 11 body druzí za českým týmem.
  • 14. 5. 11:03
    Němci přišli na MS o posilu z NHL Tobiase Riedera. Útočník Arizony si ve čtvrtečním duelu s Kanadou (2:5) poranil při srážce s Coreym Perrym vazy v levém koleně a čeká jej až 6týdenní pauza. Tým Marka Sturma se bez něj bude muset obejít v boji o postup do play off.
  • 13. 5. 22:25
    Dánové udolali na MS ve skupině A Lotyšsko 3:2 po samostatných nájezdech. Tuhý boj o čtvrtfinálovou naději rozhodl útočník Nicklas Jensen, jenž skóroval také v základní hrací době. Dánové ztrácejí bod na 4. Švýcary, ale odehráli o zápas víc než oni i 6. Norové.
  • 13. 5. 21:58
    Němci přehráli na MS Bělorusko 5:2, když po skvělém nástupu vedli v 11. minutě už 3:0. Díky 3bodovému zisku vystřídali ve skupině B Slovensko na 4. příčce, která jako poslední zajišťuje postup do čtvrtfinále. Gól a nahrávku si připsali útočníci vítězů Brooks Macek a Philip Gogulla.
  • 13. 5. 17:58
    Američané porazili na MS ve skupině B Maďarsko 5:1. Nováček mezi elitou držel bezbrankový stav do 25. minuty, pak však inkasoval 2x během 18 sekund a zůstává jako jediný na turnaji bez bodu. Američané se naopak přiblížili čtvrtfinále. Dva góly vítězů dal útočník Nick Foligno, navrch přidal i asistenci.