Dánové a Němci zabrali pozice pro čtvrtfinále. Slováci jsou momentálně ze hry

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Rýsuje se na hokejovém šampionátu čtvrtfinálový duel Česko – Německo? Podle aktuálního postavení obou týmů v tabulce to tak vypadá. Zatímco svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka jsou blízko k vítězství ve skupině A, Němci dnešním triumfem nad Běloruskem v petrohradské části turnaje prozatím obsadili 4. místo, poslední postupové do play off, z nějž odsunuli Slováky. V moskevské skupině skočili na tutéž příčku Dánové.

Němci po Slovensku zdolali i Bělorusy

Němci po Slovensku zdolali i Bělorusy,zdroj: iihfworlds2016.com

Němci po skvělém úvodu vedli v 11. minutě už 3:0. „Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit a tenhle plán skvěle zafungoval. Puky se odrážely k nám, jak jsme potřebovali. Je to vždy lehčí, když máte nějaký náskok. Bělorusko se pak dokázalo vrátit do zápasu, ale my jsme ten tlak ustáli. A vítězství jsme si nakonec zasloužili,“ řekl útočník Patrick Reimer.

V brance vítězů poprvé nastoupil Greiss z New York Islanders, který posílil tým během turnaje. A v 50. minutě se za stavu 4:2 dopustil obrovské chyby, když chtěl zastavit nahozený puk a dal si holí vlastní gól. Velkou hrubku ale dokázal záhy napravit, když vychytal únik osamoceného Gavruse. Jeho protějšek Koval si vedl daleko lépe, když si kuriózně připsal asistenci u obou běloruských branek.

Výhra Němců, kteří nemohli díky pořadatelství příštího šampionátu společně s Francií sestoupit, znamená, že i tentokrát půjdou dolů z elitní skupiny 2 týmy. Což je zároveň dobrá zpráva pro Italy, kteří se mohou stejně jako Slovinci těšit z návratu o patro výš.

Naději na play off vykřesali Dánové, kteří přetlačili Lotyšsko 3:2 v nájezdech. Tuhý boj rozhodl útočník Nicklas Jensen, jenž skóroval také v základní hrací době. Svůj pokus proměnil „Forsbergovou fintou“ a zakončením jednoruč. Dánové se tak obdivuhodně sebrali ze včerejšího debaklu 1:10 s Ruskem. „Všichni víme, že minulý zápas jsme neodehráli dobře. Bylo trapné u toho být. Ale dnes, i když jsme neodehráli nijak pohledný zápas, jsme do toho dali srdce. A získali 2 body, které potřebujeme,“ pochvaloval si Lars Eller.

Američané se stejně jako včera proti Francii rozjížděli s Maďarskem pomalu. Nejdřív jim dokonce pomohla tyčka, úvodní gól dali outsiderovi až ve 25. minutě. Za 18 sekund ale přidali další trefu a nakonec zvítězili 5:1. „Myslím, že první gól nás trochu zlomil,“ litoval zkušený zadák a kapitán maďarského výběru Márton Vas, jehož tým za celé utkání vyslali mezi tyče pouze 8 střel.

Výsledky – 8. den:

Skupina A (Moskva):

Česko – Kazachstán 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 43. Plekanec (Pastrňák), 59. Kousal (Birner, Řepík) – 56. Dawes (Boyd, Trjasunov). Rozhodčí: Gebei (Maď.), Mayer (USA) – Nieminen (Fin.), Šefčík (SR). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8234.

Dánsko – Lotyšsko 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Nicklas Jensen (Madsen, Green), 29. Poulsen (Boedker, Christensen), rozh. nájezd Nicklas Jensen – 18. Džerinš (Bukarts, Cibulskis), 22. Daugavinš (Bukarts, Džerinš). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Wiegand (Švýc.) – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.). Vyloučení: 5:4, navíc Širokovs (Lot.) 5 minut a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 7788.

Skupina B (Petrohrad):

USA – Maďarsko 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Foligno (Wideman, Hanifin), 25. Hinostroza (Fasching), 35. Larkin (McCabe, Murphy), 53. Foligno, 56. Murphy (Foligno, Maroon) – 58. Sofron (Bartalis, Sarauer). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) – Lhotský (ČR), Suominen (Fin.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3598.

Německo – Bělorusko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Reimer (Müller), 6. Draisaitl (Noebels, Macek), 11. Schütz (Gogulla, Hager), 35. Macek (Reul, Noebels), 60. Gogulla (Boyle) – 29. Stěpanov (Koval, Linglet), 50. Stas (Lisovec, Koval). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Iverson (Kan.) – Kilian (Nor.), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Diváci: 5275.

Tagy: Dánská hokejová reprezentace Německá hokejová reprezentace MS v hokeji 2016