Češi ještě neokusili hořkost porážky, Slováci ale padli až po nájezdech

- MS v hokeji 2015 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Třetí přípravný zápas před světovým šampionátem – třetí vítězství. Po dvou výhrách nad Nory porazili čeští hokejisté v Jihlavě Slovensko 3:2 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující dal útočník Jan Kovář.

Jakub Nakládal gratuluje Janu Kolářovi k vyrovnání na 1:1

Jakub Nakládal gratuluje Janu Kolářovi k vyrovnání na 1:1,zdroj: Profimedia.cz

V sestavě českého týmu se oproti předešlým duelům v Norsku představilo pět nových hráčů, v brance i potřetí nastoupil Jakub Kovář. Slováci sice začali aktivně, ale moc práce český gólman neměl, bohužel to samé platilo i na druhé straně před Hudáčkem.

První větší příležitost měl Nakládal při naší přesilovce, ale slovenský brankář jeho střelu se štěstím vyrazil. Pak šel na trestnou lavici Krejčík a početní výhodu Slováci využili. Milan Bartovič zamířil přesně mezi Kovářovy betony. Radost soupeře neměla ale dlouhého trvání. V 15. minutě při signalizované početní výhodě prostřelil Hudáčka obránce Kolář.

Na začátku druhé třetiny Češi ustáli dvě oslabení, Kovář zlikvidoval Tyborův brejk a následně tým kouče Růžičky převzal iniciativu. V polovině zápasu došlo k neobvyklé situaci. Jiří Novotný sice překonal Hudáčka, rozhodčí Hodek však jeho gól po konzultaci s kolegou u videa neuznal, neboť český útočník dopravil puk za brankovou čáru ukázkovou fotbalovou hlavičkou. V pětatřicáté minutě už ale bylo vše podle pravidel. Premiérovou reprezentační trefu si připsal obránce Pláněk, který se trefil od modré čáry přesně k pravé tyči.

Slovenský tým měl ideální šanci vyrovnat v početních výhodách v úvodu třetí dvacetiminutovky, fauly Kempného a Romana však potrestat nedokázal. Podobně Češi nevyužili vyloučení Sýkory. V 52. minutě se však hostům podařilo vyrovnat, když Bližňákovu přihrávku zpoza branky zužitkoval z ostrého úhlu Bartovič. A bývalý útočník Liberce se mohl radovat z hattricku, ale odkrytou branku dvě minuty před koncem minul. Šlo se do prodloužení a protože domácí nevyužili další přesilovku, rozhodly o vítězi zápasu, který byl součástí seriálu Euro Hockey Challenge, samostatné nájezdy. V těch uspěli po čtyřech sériích domácí, když se dvakrát trefil Jan Kovář. Jeho bratra v brance překonal jen Lušňák.

ČR – Slovensko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kolář (Novotný), 35. Pláněk (Radil, T. Zohorna), rozhodující nájezd Jan Kovář - 12. Bartovič (Jaroš), 52. Bartovič (Bližňák). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3742.
Sestavy:
ČR: Jakub Kovář - Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Mozík, Kempný, Pláněk, Jank - Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič - Birner, Novotný, Smoleňák - Pohl, Roman, Svačina - Radil, Filippi, T. Zohorna. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Slovensko: J. Hudáček - Čerešňák, Graňák, Jurčina, Sersen, Sloboda, Baranka, Jaroš, Kozák - L. Hudáček, Lušňák, Nagy - Sýkora, Viedenský, Tybor - Haščák, Bližňák, Bartovič - Vandas, Šťastný, Dej. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Tagy: Slovensko Česká hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK,Vlastní,ČT