Češi? Ti mohou celé mistrovství klidně vyhrát, míní kouč Norů

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Národní tým si zatím svými výkony na šampionátu vydobyl respekt. A u kouče svého dnešního soupeře z Norska Roye Johansena dokonce takový, že by ho prý nepřekvapilo, kdyby český výběr celý turnaj ovládl. Nevypadá to přitom, že by to byly jen nějaké zdvořilostní fráze před vzájemným zápasem…

Norský kouč Roy Johansen zatím se svým týmem na turnaji získal 5 bodů

Norský kouč Roy Johansen zatím se svým týmem na turnaji získal 5 bodů,zdroj: Profimedia.cz

Svěřenci Vladimíra Vůjtka zatím v Moskvě nasbírali ve 3 vystoupeních 8 bodů. Johansen je z jejich hry unešený. „Jsou dobří úplně ve všem, uchvátili mě svým výkonem proti Rusům, se Švédy si pohráli. Tenhle český tým může klidně letošní mistrovství vyhrát,“ prorokuje.

Johansenův tým se po prohře s Dánskem 0:3 odrazil k vítězství nad Švýcarskem 4:3 v prodloužení a nad Kazachstánem 4:2. S Čechy to však bude zcela jiné. Norové je ve 24 utkáních, které spolu obě země dosud odehrály, porazili jedinkrát.

Úspěch z Mannheimu 3:2 je 6 let starý. Johansen jej slavil také, vždyť 56letý kouč je u norské reprezentace už dlouhých 15 let v kuse! Po šampionátu ovšem skončí a ujme se Valerengy Oslo. Hráči mu chtějí dopřát co nejlepší rozlučku, skalp Čechů by se proto náramně hodil.  „Musíme proti nim předvést to nejlepší z naší hry, stejně ale budeme potřebovat štěstí, abychom je porazili,“ přemítá vytrvalý trenér, sám bývalý reprezentant a účastník 3 olympiád.

I kvůli jeho derniéře dorazila největší hvězda Norů. Mats Zuccarello přes původní nesouhlas umluvil vedení New York Rangers a v Moskvě nechybí. „Nechtěli mě pustit, ale podařilo se mi je přesvědčit. Měl jsem velkou touhu být u toho,“ vykládá Zuccarello. „Hobit“, jak se mu přezdívá, se loni v 1. kole play off NHL proti Pittsburghu nešťastně zranil. Střela spoluhráče Ryana McDonagha mu způsobila prasklinu lebky a zhmožděninu mozku, následkem čehož ztratil na 4 dny i řeč.

Brzy se sice zotavil, přesto se i po roce Rangers bránili jeho startu na šampionátu. Zuccarello ovšem zašel za generálním manažerem Jeffem Gortonem a získal jeho souhlas. „Řekl jsem lidem z vedení svůj názor na situaci, konečné rozhodnutí bylo na nich,“ popisuje nejproduktivnější hráč Rangers v této sezoně (61 bodů za 26 branek a 35 asistencí).

Právě před ním by se měla mít česká obrana odpoledne nejvíc na pozoru…

Tagy: Česká hokejová reprezentace Norská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: Vlastní,ČTK