Hurá! Den bez hokeje! Reprezentanti si užívali volna. Ale na Lenina? Ani nápad…

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Úplné volno dostali pro dnešek na MS v Moskvě čeští hokejisté a každý si jej mohl užít podle svého. Po 3 duelech během minulých 4 dnů, které svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka zvládli vítězně, mohli dění na šampionátu zcela pustit z hlavy. Trénink původně plánovaný na odpoledne český tým zrušil a v plánu nebyly ani žádné porady.

Jan Kovář se protahuje před moskevským hotelem Crowne Plaza, kde je reprezentace během MS ubytovaná

Jan Kovář se protahuje před moskevským hotelem Crowne Plaza, kde je reprezentace během MS ubytovaná,zdroj: Profimedia.cz

Před čtvrtečním zápasem s Norskem půjde reprezentace znovu na led až zítra dopoledne. „Odehráli jsme 3 velmi těžká utkání ve 4 dnech. Rozhodli jsme se tak, aby si kluci odpočinuli nejen fyzicky, ale i psychicky. Aby nemuseli byť jen do arény. Celý den se ani nepotkáme,“ usmál se asistent trenéra Jiří Kalous, který musel jako jediný s trojicí hráčů Tomáš Plekanec, Jan Kovář a Michal Kempný být v hotelu Crowne Plaza k dispozici médiím. To byla jediná dnešní oficiální povinná aktivita.

Realizační tým okolo hlavního kouče Vůjtka si však neoddechnul ani tak. Už se totiž připravoval na pokračování turnaje, ve kterém mají Češi po duelech s Ruskem, Lotyšskem a Švédskem na kontě 8 bodů. „Den bez hokeje si nedáme. Na rozdíl od hráčů musíme nachystat porady, rozebrat soupeře. Máme čas a prostor,“ uvítal 2denní pauzu Kalous.

Na Rudé náměstí, turisty vyhledávaný historický střed Moskvy s mauzoleem revolucionáře Vladimira Iljiče Lenina, se ovšem trenérský štáb vypraví. „Už jsem tam jednou byl. Řekli jsme si, že půjdeme s kolegy na kafe, probereme určité věci. Na Lenina se ale nepodíváme,“ smál se Kalous.

Hráči především odpočívali a regenerovali. Někteří se vydali do posilovny a pro odreagování se šli projít do centra Moskvy. Kapitán Tomáš Plekanec 2 dny volna mezi zápasy po náročném programu s chutí přijal. „Je to hodně důležitý. Cestovali jsme, hráli jsme 3 zápasy ve 4 dnech, bylo to náročný. Určitě ty 2 dny teď pomůžou,“ prohlásil s poukazem na úterní generálku v Praze s Kanadou a středeční let do Moskvy.

Kam v Moskvě na večeři? Zeptejte se Kováře!

V ruské metropoli byl útočník Montrealu už v roce 2001, kdy česká dvacítka na MS obhájila zlato, a pak i na světovém šampionátu o 6 let později. „V tom roce 2007 jsem na Rudém náměstí byl. Možná se půjdu projít zítra odpoledne, nebo už dneska, ještě uvidím. Ale hlavní bude odpočinek, protože budeme mít zase 2 zápasy ve 2 dnech,“ podotkl 33letý lídr týmu.

Ocenil, že hráči vůbec nemuseli ani do kabiny. „Je dobrý, že si člověk odpočine, ale na hokej myslíme pořád. Bavíme se o tom, sledujeme ostatní zápasy,“ dodal.

Útočník Jan Kovář chtěl naproti tomu hokejové dění úplně dostat z hlavy. „Určitě vypnu. Ani si nepustím televizi, půjdu se projít a dám si dobrou večeři,“ uvedl útočník Magnitogorsku, který po 3letém působení v KHL Moskvu dobře zná a mohl spoluhráčům poradit, kam se vydat. „Jsme tady 3x ročně, letos ještě navíc i v play off. Už vím, kam zajít na suši nebo dobrý steak,“ přisvědčil.

Obránci Michalovi Kempnému přišla pauza vhod ještě víc než ostatním. „Budu se dávat zdravotně dohromady, necítím se moc dobře. I na mém hlase je slyšet, že to není ideální. Dám se ale do kupy a budu ready. Start v zápase rozhodně ohrožený není,“ ujistil urostlý zadák.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK