Kapitánem pro MS je Plekanec. S dalšími posilami už dorazil za národním týmem

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Hokejová reprezentace dnes zahájila ve Znojmě další část přípravy na mistrovství světa v Rusku. K týmu kouče Vladimíra Vůjtka se nově připojila dvojice útočníků z NHL Tomáš Plekanec a David Pastrňák a další dva forvardi z KHL Jan Kovář a Tomáš Filippi. Ve středu na jih Moravy přijedou čtyři zástupci extraligových finalistů – Adam Polášek, Radim Šimek, Michal Birner a Michal Řepík.

Tomáš Plekanec na svém prvním tréninku s reprezentací ve Znojmě.

Tomáš Plekanec na svém prvním tréninku s reprezentací ve Znojmě.,zdroj: Profimedia.cz

Vůjtek má aktuálně k dispozici 31 hráčů: 3 brankáře, 11 obránců a 17 útočníků. Vedení národního týmu zároveň řeší případné další doplnění týmu o hráče z NHL, pro které skončilo play off porážkou v 1. kole. Vypadly Florida, Philadelphia a Chicago, teoreticky by tak Česko mohla posílit trojice Panterů Jaromír Jágr, Jiří Hudler a Jakub Kindl, trojice z Flyers Jakub Voráček, Radko Gudas a Michal Neuvirth a dvojice Jestřábů Tomáš Fleischmann, Michal Rozsíval.

„Zatím nevíme nic,“ přiznal Vůjtek na dnešním srazu před zápasy proti Švédsku. „Příslib jsme měli od všech, ale momentálně nemáme žádnou zprávu. Telefonujeme jim, posíláme zprávy, ale nemáme zpětnou vazbu,“ uvedl reprezentační kouč.

Až do samotného MS však podle všeho čekat nebude. „Pokud mají zájem hrát na mistrovství, měli by tady být dřív než před turnajem. Chtěli bychom, aby hráli případně proti Kanadě,“ poukázal Vůjtek na generálku na šampionát, kterou čeká národní tým příští úterý v Praze.

Už s předstihem Vůjtek určil, že kapitánem týmu bude Plekanec, aktuálně jedna ze čtyř posil z NHL. Třiatřicetiletý útočník, jenž stejnou funkci zastával na MS v roce 2012 nebo na předloňské olympiádě v Soči, se chystá už na svůj 9. šampionát. „Mám to postavené tak, že když trenér zavolal, že mě chce na mistrovství světa a já byl zdravý, nebyl důvod nepřijet. Vždycky se na nároďák těším, je tady dobrá parta. Navíc reprezentace je takové osvěžení,“ řekla opora Montrealu.

Juniorský mistr světa bude nastupovat v elitní formaci společně s Pastrňákem a Romanem Červenkou. „Červenka bude hrát nalevo. Dva roky na tom místě nastupoval v Omsku. Souhlasí s tím. Zkusíme to a uvidíme,“ dodal Vůjtek.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Matěj Machovský (Plzeň), Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL).

Obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal (oba Třinec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Adam Polášek (Sparta), Radim Šimek (Liberec), Michal Jordán (Carolina/NHL), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.).

Útočníci: Michal Řepík, Michal Birner (Liberec), Tomáš Filippi, Jan Kovář (oba Magnitogorsk/KHL), Roman Červenka (Chomutov), Dominik Kubalík (Plzeň), Richard Jarůšek (Mladá Boleslav), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), David Pastrňák (Boston/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Jiří Sekáč (Arizona/NHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).

Tagy: Česká hokejová reprezentace mistrovství světa v hokeji 2016

Zdroje: ČTK