Kempný, ten neznámý, který už má jistý Světový pohár. Inspirovalo mě Nagano, říká

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Jméno tohohle zadáka je v české reprezentaci na velké akci novinkou. Ale zvykejte si. Obránce Michal Kempný, jehož večer čeká premiérový start na mistrovství světa, se daleko dřív než o nominaci na šampionát dozvěděl o svém zařazení mezi elitní společnost, jež se v září sejde na Světovém poháru.

Michal Kempný už v reprezentaci nosí na dresu písmeno A coby zástupce kapitána

Michal Kempný už v reprezentaci nosí na dresu písmeno A coby zástupce kapitána,zdroj: Profimedia.cz

Spolu s kapitánem Tomášem Plekancem a útočníkem Davidem Pastrňákem je jediným členem nynějšího národního týmu, který má jistotu účasti na prestižním podniku v Torontu. „Je to pro mě první mistrovství světa, chci si ho maximálně užít a udělat nějaký úspěch. Každopádně je to splněný sen. Každý malý kluk to sleduje v televizi a mně se podařilo, že tady dneska můžu být a bojovat za českou zemi,“ vyznal se hrdě 25letý zadák.

S hokejem začínal v Hodoníně v době, kdy český tým dosáhl na největší úspěch – zlato na olympijských hrách v Naganu, prvních s účastí všech hvězd z NHL. „To mě asi inspirovalo nejvíc, od té doby to celé začalo,“ prohlásil.

Urostlý, vousatý chlapík budí v obraně národního týmu respekt. Ten si po loňském přechodu z Komety Brno získal i v KHL v dresu Omsku. Ve 2. sezoně v reprezentačním dresu, jejž oblékl ve 30 utkáních, by se rád zařadil mezi stabilní opory. Kdyby byl jednou pro začínající hokejisty vzorem, jaké měl on sám, byl by jedině rád.

V příští sezoně se zřejmě bude snažit prosadit v NHL, kam jej láká několik klubů. Mezi hlavní zájemce se řadí i loňský vítěz Stanleyova poháru Chicago. „Soustředím se teď na mistrovství světa a vyjádřím se k tomu až po něm,“ nechce Kempný komentovat vývoj jednání v zámoří, kam by se však vydal rád.

Průpravou k tomu bude právě šampionát a hned úvodní zápas s Rusy, jejichž hlavní hvězdou je centr Pavel Dacjuk z Detroitu. Skvělou nováčkovskou sezonu v dresu Chicaga bude chtít potvrdit další útočník Artěmij Panarin. „Proti Dacjukovi jsem v životě nehrál, je to hráč nejvyšších kvalit. Určitě si na něj budeme muset dát pozor. To se týče i Panarina, jsou tam i další, kteří jsou hodně kvalitní a hrají ruskou ligu,“ upozornil Kempný.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK