Krejčí na MS nepojede, čeká ho operace kyčle. Pastrňák dostal zelenou

- MS v hokeji 2016 autor: Petr Widenka

Druhý nejproduktivnější český hokejista v letošní sezoně NHL David Krejčí neposílí českou reprezentaci na mistrovství světa v Rusku. Rodáka ze Šternberka čeká v příštích dnech operace kyčle. Informoval o tom deník Boston Globe.

David Krejčí oblékl reprezentační dres naposledy v roce 2014 na olympiádě v Soči

David Krejčí oblékl reprezentační dres naposledy v roce 2014 na olympiádě v Soči,zdroj: Profimedia.cz

Devětadvacetiletý útočník absolvoval podobný zákrok už v roce 2009. Stejně jako tehdy i tentokrát by měla rekonvalescence zabrat zhruba čtyři měsíce.

„Trápilo mě to posledních dvacet zápasů. Naštěstí máme výborný zdravotnický personál, s jehož pomocí jsem byl schopen dohrát sezonu. V některých zápasech jsem se cítil výborně, jindy to bylo horší, ale takový už je život,“ objasňoval Krejčí.

Vítěze Stanley Cupu z roku 2011 provázely zdravotní problémy i v minulé sezoně, kdy kvůli natrženým kolenním vazům vynechal takřka polovinu základní části. Letos chyběl jen v deseti zápasech, současné trable s kyčlí ho však mohou připravit o účast na Světovém poháru, který proběhne ve druhé polovině září tohoto roku v kanadském Torontu.

Místo Krejčího by na mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu měl startovat jeho spoluhráč David Pastrňák, který už přislíbil účast trenérovi národního týmu Vladimíru Vůjtkovi.

Na cestu přes Atlantik se chystají také brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu, obránci Jakub Nakládal z Calgary, Michal Jordán z Caroliny a útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu s Jiřím Sekáčem z Arizony.

Na šampionátu budou naopak chybět útočník Michael Frolík z Calgary, který je zraněný, a obránce Zbyněk Michálek, který se omluvil z rodinných důvodů.

Tagy: Boston Bruins Česká hokejová reprezentace Češi v NHL David Krejčí mistrovství světa v hokeji 2016

Zdroje: ČTK,Boston Globe