Medaile pro hokejové MS odhaleny. Jsou z kovu a křišťálu

- MS v hokeji 2015 autor: Petr Hašek

Na medaile z galvanického kovu a křišťálu se mohou těšit tři nejúspěšnější týmy letošního mistrovství světa v hokeji, které se uskuteční v Praze a Ostravě. Podobu cenných kovů ve tvaru puku s vybroušeným motivem české vlajky oficiálně představili organizátoři turnaje.

Medaile, o které se bude hrát na letošním hokejovém MS

Medaile, o které se bude hrát na letošním hokejovém MS,zdroj: Profimedia.cz

Medaile od architekta a designéra Oldřicha Sládka váží 306 gramů, její vnější průměr je 76 milimetrů, vnitřní průměr 66 mm a na výšku měří 2,5 centimetru. Každá sada má navíc jinou stuhu, která odkazuje na místo konání. Zlatá medaile má červenou stuhu, stříbrná modrou a bronzová bílou.

„Chtěli jsme, aby medaile byly krásné. Tak jak si přejeme, aby bylo celé mistrovství,“ řekl při představení medailí prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. Podotkl, že o konečné podobě ocenění pro trojici týmů na stupních vítězů rozhoduje Mezinárodní hokejová federace IIHF.

„Rozhoduje o tom, jaké ty medaile budou a nebudou, ale národní federace mohou přijít s vlastním návrhem a navrhnout, jak by si medaili představovaly. My jsme touto cestou šli, IIHF je schválila a já myslím, že se povedly. Jsou takové, jaké jsme si přáli,“ pochvaloval si Král.

Šéfovi českého hokeje se navíc zamlouvá, že vítězný návrh odrazuje symboliku, že turnaj pořádá Česká republika. „Byl vybrán bez jediného zaváhání. Myslím, že se povedlo všechno, co jsme tam chtěli mít. Teď už bychom si jen přáli, aby některé z těch medailí zůstaly doma,“ dodal Tomáš Král.

V pořadí již 79. světový šampionát v hokeji odstartuje první květnový den. O držitelích všech medailí se letos rozhodne 17. května, kdy je na programu kromě zápasu o třetí místo i samotné finále.

Tagy: medaile Česká hokejová reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji

Zdroje: ČTK