Na poledne do práce? Zvyklí na to nejsme, říká před brzkým duelem se Švýcary kapitán

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Hokejisté zítra nastoupí k závěrečnému utkání ve skupině A na MS proti Švýcarsku už ve 12.15 moskevského času (11.15 SELČ) a zkušenosti s tak brzkým časem mají jen někteří, navíc nijak časté. V poledne už si zahráli na minulých 2 olympiádách, na světovém šampionátu nastoupili v době oběda naposledy v roce 2008 v kanadském Québeku.

Tomáš Plekanec, David Pastrňák a Roman Červenka (zleva). Elitní útok se dnes chystal na brzkou šichtu

Tomáš Plekanec, David Pastrňák a Roman Červenka (zleva). Elitní útok se dnes chystal na brzkou šichtu,zdroj: Profimedia.cz

Na všech těchto akcích byl ze současného českého týmu jen kapitán Tomáš Plekanec. „Všichni máme danou rutinu, že jsme zvyklí hrát večer. Ale je to jedno,“ mávl rukou. Na olympiádě v Soči hráli Češi přesně v poledne proti Lotyšsku, o 4 roky dřív ve Vancouveru ve stejnou dobu s Ruskem. Vedle Plekance u toho byl i další útočník Roman Červenka. V Québeku šli Češi do boje hned 4x v čase půl hodiny až hodinu po poledni. Plekanec byl tehdy po vyřazení Montrealu z play off u posledních 2 brzkých zápasů.

V NHL se také hrají vybrané duely o víkendu už okolo poledne, ale český kapitán to v dresu Canadiens nepamatuje. „Myslím, že to zvládneme. Hlavní je se dobře vyspat, dát si snídani a jdeme na to,“ uvedl.

Útočník David Pastrňák z Bostonu tak brzký zápas v NHL několikrát hrál. „Je to něco jiného. Ráno se probudíte a jdete rovnou ze snídaně na zimák. Mně to nevadí, docela se těším. Znám to z Ameriky, takže tak nějak vím. Bude to zajímavé,“ prohlásil 19letý benjamínek týmu.

Co si dát k jídlu?

Složení snídaně přizpůsobí tomu, že pak půjde hned do zápasu. „Bude to taková snídaně a oběd dohromady. Když jsme hráli v Americe v jednu, dělali jsme si vždycky palačinky s Toreym Krugem, který bydlí vedle. Tak nevím, co budu dělat zítra,“ usmíval se. Důležitá bude podle něj rozcvička. „Musíte pořádně rozhýbat tělo, protože není rozbruslení,“ podotkl.

Gólman Pavel Francouz se také chystá na to, že si oběd sní až po utkání. „Ráno se nesmím úplně přejíst, ale určitě si dám i něco teplého a přizpůsobím skladbu prvního jídla dne tomu, že už v poledne dojde k výdeji větší energie,“ rozmýšlel.

Program českého týmu bude jiný než při dosavadních duelech, které Češi hráli večer, nebo odpoledne. „Budeme mít poradu, ranní přípravu, odjedeme kolem 9.45 z hotelu. Není to velký problém, jenom je místo tréninku zápas. Zkušenosti navíc máme z Channel One Cupu,“ připomněl asistent Jiří Kalous.

Na prosincových turnajích v Rusku nastupují Češi proti domácí sborné pravidelně od 14.00 místního času (12.00 SEČ).

„Jsme zvyklí hrát spíš odpoledne, ale myslím si, že je to jedno. Zápas není úplně tak brzo, můžeme se v klidu vyspat a nasnídat a od 12 na to vlítneme. Bude se vstávat podobně jako na trénink. Osobně mi ovšem vyhovuje spíš večer, protože se jdu předtím vyspat,“ připustil obránce Jan Kolář, který se v uplynulých 2 sezonách v KHL při angažmá na Dálném východě ve Vladivostoku a Chabarovsku vyrovnával v sezoně hlavně s náročnými přesuny do jiných časových pásem.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK