Osmnáctiletý finský talent Laine na MS řádí. Sebral Jágrovi rekord!

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Vycházející hvězda finského a světového hokeje Patrik Laine dokázala už po 2 zápasech na mistrovství světa v Rusku připravit Jaromíra Jágra o jeden z jeho rekordů na světových šampionátech. Laine ve 2 utkáních nasbíral 6 kanadských bodů za 4 góly a 2 asistence a překonal tak ve srovnání 18letých hráčů Jágrovu bilanci z roku 1990.

Patrik Laine (uprostřed) nasbíral v obou zápasech Finů na MS 3 body.

Patrik Laine (uprostřed) nasbíral v obou zápasech Finů na MS 3 body.,zdroj: internet

Před 26 lety posbíral Jágr v dresu tehdejšího Československa v 10 utkáních 5 bodů (3+2) a až do neděle byl rekordmanem moderní éry světových šampionátů v kategorii hráčů do 18 let. Lainemu, který patří společně s Američanem Austonem Matthewsem mezi hlavní aspiranty na pozici jedničky letošního draftu, stačily na lepší bilancí pouhé 2 duely a nyní vévodí kanadskému bodování celého turnaje.

Rodák z Tampere už letos Finsku pomohl k zisku zlatých medailí na MS hráčů do 20 let a v Petrohradu má na kontě stejný počet bodů jako jiný Čech Jaroslav Drobný, který v roce 1939 coby 18letý při své premiéře na MS vstřelil v 6 zápasech 6 gólů. Je pravděpodobné, že rekord by stále držel on, neboť měl zřejmě víc bodů. Tehdy se ovšem body za asistence nezapisovaly…

Tagy: Finská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK