Pozor na švédskou hvězdu Nyquista – vyhrává také jako kůň!

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Vydařený víkend má za sebou švédský hokejový útočník Gustav Nyquist. V pátek i v neděli se gólem podílel na výhrách reprezentace Tří korunek na mistrovství světa proti Lotyšsku respektive Dánsku a v sobotu se mohl na dálku radovat také z triumfu koně nesoucího jeho jméno ve vysoce prestižním Kentucky Derby v americkém Louisville.

Nyquist na ledě střílí gól Lotyšům, nahoře na dráze po vítězství v Kentucky.

Nyquist na ledě střílí gól Lotyšům, nahoře na dráze po vítězství v Kentucky.,zdroj: Profimedia.cz/internet

Šestadvacetiletý Nyquist hraje od roku 2011 za Detroit v NHL a shodou okolností velkým fanouškem Red Wings je i majitel dostihových koní J. Paul Reddam. Rozhodl se proto řadu svých plemeníků pojmenovat po hráčích svého oblíbeného klubu: v jeho stáli tak běhají Dacjuk, Zetterberg, Kronwall či právě Nyquist. Jednoho koně dokonce Reddam pojmenoval i po českém brankáři Petru Mrázkovi!

V sobotu přišla velká chvíle Nyquista, jenž v nejslavnějším americkém dostihu splnil roli favorita a získal svému majiteli prémii 1,6 milionu dolarů (zhruba 38,7 mil. korun)! „Na jeho úspěchu nemám žádnou zásluhu, ale bylo fajn, že vyhrál,“ řekl potěšeně švédský hokejista po včerejším vítězství nad Dánskem (5:2). „Kdybych nebyl na světovém šampionátu, asi bych dostih sledoval osobně,“ prozradil webu hockeysverige.se.

Tagy: Švédská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK