Přes dvě hodiny na MS bez gólu. Hrajeme jako před 30 lety, zoufá si kapitán Slováků

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Dlouhých 143 minut a 34 vteřin čekají slovenští hokejisté na světovém šampionátu v Rusku na gól. Marnost v koncovce, která začala ve středu při kolapsu s Běloruskem a výsledku 2:4 navzdory vedení 2:0 po 2 třetinách, prodloužili o víkendu v duelech s Kanadou a s Finskem a suverénům skupiny podlehli shodně 0:5. I přes mizernou bilanci 2 výher a 4 porážek však stále reálně zůstávají ve hře o čtvrtfinále.

Kapitán Andrej Sekera (vpravo) přišel pozdě, Taylor Hall dává Slovákům jednu z 5 branek svého týmu

Kapitán Andrej Sekera (vpravo) přišel pozdě, Taylor Hall dává Slovákům jednu z 5 branek svého týmu,zdroj: iihfworlds2016.com

Do poloviny včerejšího souboje s dosud stoprocentními Finy drželi díky bezbrankovému stavu naději na cenné body, jenže z minima šancí nevytěžili nic. A Seveřané, kteří od prostřední 20minutovky přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, nakonec vyhráli jednoznačně.

„Věřím, že jsme ještě nezapomněli střílet góly. Proti Finům byly v utkání fáze, které byly z naší strany docela dobré, ale potom přišla 1, 2 chyby a byl z toho hned gól soupeře. Musíme se dát dohromady, šance na postup stále žije. Nesmíme zaváhat ani na minutu, ani na sekundu,“ burcoval útočník Tomáš Marcinko.

Kapitán Andrej Sekera uvedl, že přes šance na slovenské straně jich Finové měli víc. „Ukázala se jejich síla v technice. Je potřeba se podívat na naše zápasy a pak uvidíme, co děláme špatně,“ přemítal. O jedné věci měl jasno rovnou.

„Křížení se hrálo možná 30 let zpátky, v dnešní době se hraje jednoduše a přímočaře, ale my jsme asi zaspali v té minulosti. Nevzdáváme se, bojujeme, ale jsme daleko za moderním hokejem. A tohle je toho všeho obraz. Když budeme hrát proti Američanům jednoduše a účelně, budeme moct pomýšlet na nějaký výsledek. Když budeme moc vymýšlet, ta šance nebude," uvedl zkušený zadák.

Slovákům se přes nepřesvědčivé výkony, které stačily jen v úvodu turnaje na Maďarsko a Francii, čtvrtfinálová brána neuzavřela. Jejich naděje naopak zvýraznila nedělní výhra Německa 3:2 nad Američany, které mohou Slováci jako jediné přeskočit.

V úterý v přímém souboji s celkem USA však musejí vyhrát v základní hrací době. „Půjdeme do toho utkání s čistou hlavou. Ničím jiným než výhrou se nesmíme zaobírat,“ nabádal útočník Marko Daňo. „Když Němci v závěru skórovali (na 3:2), měli jsme všichni radost. Můžeme jim za to být vděčni, dali nám šanci, teď už je to jen na nás,“ dodal forvard Winnipegu.

Slovákům přitom nepomáhá ani hra v přesilovkách. V jejich využití mají společně s Nory nejhorší úspěšnost na turnaji – pouhých 8,7%. „Nevím, co se s tím dá dělat. Snad jen tlačit se víc do brány. Asi tam budeme muset postavit 2 hráče, aby si to 3 házeli nahoře a jen to tam nastřelovali,“ přemítal Daňo.

Tagy: Slovenská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK