První 2 třetiny byly na hranici našich možností, liboval si Vůjtek

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Národní tým nepřestává na světovém šampionátu v Moskvě překvapovat. A to i samotné své členy. Jasný triumf nad Norskem 7:0 si prý dokonce nepředstavoval ani šéf týmu – trenér Vladimír Vůjtek. Ten po zápase přiznal, že měl z houževnatého soupeře mírné obavy.

Až gól na 5:0 Radima Šimka (č. 45) podle Lukáše Kašpara Nory definitivně zlomil

Až gól na 5:0 Radima Šimka (č. 45) podle Lukáše Kašpara Nory definitivně zlomil,zdroj: Profimedia.cz

Jako by spíš počítal s tím, že se jeho svěřenci budou prát v těsném duelu s kousavou obranou. Realita byla úplně opačná. „Rozhodně jsem nečekal, že to bude tak jednoznačné. Trošku jsem se obával, protože jsem viděl Nory proti Kazachům a hráli velice dobře. Dobře bruslili, hráli technicky, byli v pohybu, ale my jsme jim to dneska asi neumožnili,“ přemítal Vůjtek.

Ve svých myšlenkách se nakonec dobral k příčinám norského útlumu. „Jejich pohyb nebyl takový jako v posledním zápase. Myslím si, že to bylo tím, že jsme měli dobré bruslení, dobrý přístup k hráčům a nepouštěli jsme jim prostor. Sehráli jsme ty 2 třetiny na hranici svých možností,“ vrátil se k úvodním 40 minutám, v němž jeho tým nasázel soupeři všech 7 branek.

V 10. minutě už Češi vedli 2:0, uklidnili se. „Chtěli jsme mít hlavně silný začátek, což se nám povedlo. Nory jsme k moc věcem nepouštěli a přidali jsme další góly. Myslím, že ten pátý Radima Šimka už je definitivně zlomil,“ mínil útočník Lukáš Kašpar, jenž se jako jediný v duelu trefil 2x. I on podotkl, že Norové nebyli žádným podprůměrným týmem. „Výsledek nebyl takový proto, že by to byl slabý soupeř. My prostě měli dobrý začátek a nevypustili jsme to,“ dodal.

Furchna konci myslel na nulu

Celkem 4 hráči se dočkali premiérového bodu v kariéře na MS, 3 z nich se rovnou trefili. Jedním z nich byl i Tomáš Zohorna. „První gól na mistrovství světa jsem si užil. Jsem moc rád, že jsem se sem vůbec dostal a snažím se odvádět, co můžu,“ vyznal se forvard Chabarovsku, který se prosadil po individuální akci, kdy skvěle zastavil na útočné modré čáře soupeře s pukem a pak vypálil milimetrově přesně k tyči.

Tým zezadu jistil opět spolehlivý gólman Dominik Furch, který za 120 minut šampionátu, jež odchytal, ani jednou neikasoval. Přitom dnes poměr střel nebyl tak drasticky rozdílný, jak by napovídal výsledek. Češi vyslali na branku 33 pokusů, Norové 26. „Pro mě je začátek turnaje z říše snů, paráda, ale chtěl bych zase pochválit kluky. Perfektně jsme odehráli 1. třetinu. Vyhráli jsme ji 3:0, to bylo stěžejní, pak se nám hrálo lehčeji,“ uvedl.

V jasně se vyvíjejícím duelu se pak začal motivovat i tím, že znovu udrží čisté konto. „Na konci už myšlenka na nulu přišla. Snažil jsem se být koncentrovaný až do konce, protože to může být ošemetné. Kolikrát se mi stalo, že by to mohlo vyjít a spadlo to tam. Dnes se to podařilo,“ radoval se.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: Vlastní,ČTK