První škrty v seznamu. Na šampionát nepojedou Hemský a Pastrňák

- MS v hokeji 2015 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Kouč Vladimír Růžička je chtěl do týmu, ale realita je bohužel jiná. Útočníci Aleš Hemský a David Pastrňák na hokejový světový šampionát nepojedou.

Hemského čeká operace kyčle

Hemského čeká operace kyčle,zdroj: Profimedia.cz

Zkušenému Hemskému z Dallasu brání ve startu na turnaji zdravotní problémy. Mladíček Pastrňák, který za Boston podával skvělé výkony, bude muset podle Růžičkových slov působit na farmě v nižší zámořské soutěži AHL. Je ale možné, že jeho Providence vypadne v 1. kole play off a pak by se na MS objevit mohl.

Kdo z NHL na šampionát?

Pokud projdou lékařskou prohlídkou, budou na MS startovat útočník David Krejčí z Bostonu a obránce Jan Hejda z Colorada. Růžička dále počítá s útočníky Jakubem Voráčkem z Philadelphie, Tomášem Hertlem ze San Jose a Martinem Eratem z Arizony. Již ve čtvrtek se k mužstvu připojí bek Michal Jordán z Caroliny, který by jako jediný hráč z NHL měl s týmem odletět ve čtvrtek do Švédska k zápasům Euro Hockey Tour.

Trenér na reprezentačním srazu ve Velkých Popovicích potvrdil příjezd Jaromíra Jágra. Ten by se k týmu měl připojit v průběhu následujících dnů a poté se rozhodnout, zda na mistrovství světa bude hrát.

Tagy: Česká hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK