Radil i Vincour věří, že se ve formaci s Koukalem dostanou na MS

- MS v hokeji 2016 autor: red

Hokejoví útočníci Lukáš Radil a Tomáš Vincour bojují po boku zkušeného Petra Koukala o premiérovou účast na mistrovství světa. Společně nastupují v této sezoně v reprezentaci pravidelně a Radil i Vincour věří, že by se v jedné formaci mohli představit i na blížící se vrcholné akci v Moskvě a Petrohradu.

Petr Koukal během přípravného utkání českého týmu s Německem

Petr Koukal během přípravného utkání českého týmu s Německem,zdroj: Profimedia.cz

"Bylo by hezké, kdyby nám to vydrželo i na mistrovství. Hraje se mi s nimi super. Zápasy, které jsme odehráli, byly dobré. Doufám, že ještě nějaké přidáme a snad to klapne," řekl Radil novinářům ve Švýcarsku, kde národní tým čeká v pátek druhý souboj s domácím výběrem.

"Rozumíme si. Hrajeme spolu nějaký čas a dali jsme i góly. Každý jsme odlišný typ hráče a z toho pramení, že si rozumíme," doplnil jej Vincour, jenž fakt, že si nemusí na každé akci zvykat na nového partnera ve formaci, bere jako velkou výhodu.

Radil i Vincour se shodnou, že klíčovou roli má nejzkušenější z nich Koukal. "Tvoří naši hru. Je to super centr a dobře čte hru. My dva se mu snažíme pomáhat. Být v pohybu a donutit soupeře k chybám," řekl pětadvacetiletý Radil na adresu mistra světa z roku 2010, který stejně jako on pochází z Pardubic.

Podle Vincoura je hlavní, že se snaží spolupracovat. "Hokej je týmová hra a člověk nemůže spoléhat na sebe, ale na spoluhráče. Já mám štěstí, že hraji zrovna s nimi," pousmál se pětadvacetiletý brněnský odchovanec, který momentálně působí v Novosibirsku.

Zda se všichni probojují do závěrečné nominace, bude záležet i na tom, kolik hráčů ještě mužstvo posílí z NHL, z týmů extraligových finalistů a z Magnitogorsku. "Všichni po oku sledujeme, kdo přijede a kdo ne. Ve výsledku to však stejně bude záležet na nás, jak budeme hrát," řekl Vincour, který v této sezoně v šesti zápasech v reprezentaci vstřelil tři branky.

Tagy: Česká hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK