Rusové nemají dost. Povolali i Ovečkina a další!

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 11. 5. 2016 21:08) - MS v hokeji 2016 autor: knp

Vedení ruské hokejové reprezentace má zájem na tom, aby tým na domácím MS posílili 3 hráči Washingtonu v čele s hvězdným Alexandrem Ovečkinem, pro které v noci na dnešek evropského času skončila klubová sezoně v NHL. Rusové, jež zatím na turnaji nijak neoslňují, oznámili, že vedle Ovečkina povolali i Jevgenije Kuzněcova a Dmitrije Orlova.

Alexandr Ovečkin má zesílit ruský ofenzivní potenciál

Alexandr Ovečkin má zesílit ruský ofenzivní potenciál,zdroj: Profimedia.cz

Ruské trio vypadlo ze Stanleyova poháru po porážce v 6. zápase série 2. kola proti Pittsburghu. Trenér Oleg Znarok i zástupci ruské hokejové federace s předstihem avizovali, že na výsledek série čekají. Za Pittsburgh totiž hraje Jevgenij Malkin, a tak bylo jasné, že jedna ze současných hvězd bude k dispozici na 100%.

Zda a kdy všichni 3 do Moskvy přiletí, není momentálně jasné. „Ještě jsme s nimi nemluvili. Dnes, nebo zítra budou mít schůzky a výstupní prohlídky. Pokud bude vše v pořádku, další den by přiletěli,“ řekl Znarok po dnešním odpoledním tréninku sborné.

Padla naopak možnost, že by reprezentaci posílil útočník New York Islanders Nikolaj Kuljomin. Dvojnásobný mistr světa neprošel výstupní zdravotní prohlídkou. „Má poraněný kotník a klub mu nepovolil start,“ prozradil Znarok.

Zato u Ovečkina je velmi pravděpodobné, že sbornou na šampionátu posílí. Elitní střelec startoval od roku 2004 na 11 MS a získal 3 zlaté medaile. Na mistrovství jezdí i v průběhu turnajů, například v roce 2013 stihl odehrát jen čtvrtfinále, v němž Rusové prohráli s USA.

Obránce Orlov i útočníci Ovečkin, Kuzněcov a Kuljomin se případně bez problémů vejdou na soupisku. Rusko na ni zatím zapsalo 20 hráčů, může tak doplnit ještě 5 jmen. Jedno místo je však rezervováno pro třetího brankáře. Na zařazení na soupisku zatím čeká například i momentálně zraněný Alexandr Radulov.

 

Tagy: Ruská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK