Sestřelím Plekance! vyhrožuje jeho dánský spoluhráč z Montrealu

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Na světovém šampionátu najdete málo tak tvrdých a nesmlouvavých útočníků jako je on. Dán Lars Eller se co chvíli válí na ledě, před souboji rozhodně neuhýbá, rád se sráží. A jedna z opor dnešního soupeře českého týmu i kanadského Montrealu v NHL by si tuhle dovednost ráda procvičila i na svém klubovém spoluhráči a českém kapitánovi Tomáši Plekancovi.

Lars Eller (vpravo) neuhne před ničím, pocítil to i Rus Roman Ljubimov

Lars Eller (vpravo) neuhne před ničím, pocítil to i Rus Roman Ljubimov,zdroj: Profimedia.cz

Však mu také před duelem poslala jasný vzkaz:  „Sestřelím ho! Dělám to na tréninku pořád,“ smál se 27letý hráč před soubojem. Pak už však mluvil s velkou úctou. „Tomáš je velice dobrý a chytrý hokejista. Má vysoké IQ. Vždycky ví, kam se za pukem vydat a kam ne. Hodně těží hlavně ze své chytrosti,“ ocenil kvality českého kapitána, se kterým působí v Montrealu už 6 let.

Eller nastupuje v elitní formaci Dánů s dalšími akvizicemi z NHL Jannikem Hansenem z Vancouveru a Nikolajem Ehlersem z Winnipegu. V neděli se budou snažit eliminovat právě první českou formaci s Plekancem. „Očekávám, že budu proti němu hrát hodně, a těším se na to,“ řekl se 4 asistencemi nejlepší nahrávač Dánů na turnaji, jenž se bude snažit na Plekance vyzrát i při vhazováních. „Při buly podvádí, ale vím, co rád dělá a jak na něj,“ rozesmál se znovu.

Čechy považuje za jasné favority. „Podle toho, jak tady na turnaji hrají, úplně bezpochyby. Ale když dobře začneme, třeba už budou trošku unavení a budeme mít šanci,“ přemítal. Dánové dokázali poprvé z 8 vzájemných zápasů porazit český tým na MS v roce 2014 v Minsku, kde slavili výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Eller u toho při působení Montrealu v play off NHL chyběl. „Je to pro nás velká výzva,“ zhodnotil šance na zopakování podobného výsledku jako v dosud posledním měření sil.

Sílu dánského týmu vidí hlavně v týmovém výkonu. „Máme vyrovnané lajny, které můžou dát gól. Ta 4. dala v pátek proti Lotyšsku důležitý gól na 2:2. Hrajeme jako tým a máme k tomu také několik dobrých individualit,“ vyzdvihl útočník.

Po vyřazení New York Islanders ve 2. kole play off NHL se snažilo vedení dánského týmu získat i nebezpečného forvarda Franse Nielsena, ten se však omluvil, protože nemá podepsaný kontrakt. „Čekali jsme, že řekne ne. Pro volné hráče bez kontraktu je to velký risk. Budou podepisovat smlouvy, kterými se zajistí pro další život, dá se to pochopit. Líbí se mi tým, který tu máme. Když budeme hrát stejně dobře jako dosud, máme šanci na čtvrtfinále,“ byl přesvědčen Eller.

Tagy: Česká hokejová reprezentace Dánská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK