Škoda té nuly. Teď už asi nevydržím s Dominikem na pokoji, směje se Francouz

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Už to vypadalo, že česká reprezentace odehraje na světovém šampionátu 3. z 5 duelů bez inkasované branky. Po 2 nulách Dominika Furcha k ní v utkání s Kazachstánem spěl i jeho konkurent Pavel Francouz. Dlouho odolával všem střelám, držel tým, jenže 4 a půl minuty před koncem jej překonal Nigel Dawes. A bylo po naději na ceněný úspěch.

Jediný gól Kazachstánu v závěru utkání

Jediný gól Kazachstánu v závěru utkání,zdroj: iihfworlds2016.com

A Francouze to hnětlo i s ohledem na přátelskou rivalitu s Dominikem Furchem, jenž neinkasoval v obou svých startech na turnaji. „Byl bych šťastnější, kdybych nedostal žádný gól. Už bude asi těžký vydržet s Dominikem na pokoji,“ směje se Francouz. „Mrzí mě to. Vždycky jdete do zápasu s tím, že nechcete dostat žádný gól. Pokaždé se to bohužel nepovede, hlavní je ale vítězství. Bylo těsné, o to je ale cennější,“ prohlásil.

Navzdory tomu, že nakonec jeden puk za svá záda pustil, spoluhráči i trenér Vladimír Vůjtek jej zahrnuli chválou. „Kazaši nás v závěru hodně trápili. Hráli jednoduše, vabank. Stříleli puky už z půlky, šli do brány. My už obranu neměli tak důslednou. V tu dobu nás podržel brankář,“ vyzdvihl Vůjtek. Kapitán Tomáš Plekanec zase označil oba gólmany za nejlepší hráče týmu na celém turnaji.

Francouz mu poklonu vrátil. „Je to neskutečný hráč, můžu jenom smeknout. Je super, že máme v kabině takového lídra jak po hokejové, tak po osobní stránce. Všichni ho obdivujeme a jdeme za ním,“ řekl na adresu střelce prvních 2 branek.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK