Taková škoda! litoval Plekanec. Hráli jsme tu výborně…

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Velké zklamání zavládlo v kabině českých hokejistů po čtvrtfinálové porážce 1:2 v nájezdech s týmem USA na mistrovství světa. Kapitán Tomáš Plekanec se netajil tím, že reprezentace po předvedených výkonech v Moskvě pomýšlela na vyšší mety.

Michal Kempný, Dominik Furch a Tomáš Plekanec (zleva) se svěšenými hlavami po zápase s USA

Michal Kempný, Dominik Furch a Tomáš Plekanec (zleva) se svěšenými hlavami po zápase s USA,zdroj: Profimedia.cz

Právě s ohledem na celkově povedený turnaj ho o to víc mrzí, že mladý celek nedosáhl na medailovou odměnu. „Je to zklamání. Po těch výkonech jsme čekali, že se nám povede jít dál. Neodehráli jsme špatný zápas. Byly tam dobré pasáže, i když prvních 10 minut to nebylo ono. Pak šance byly. Možná to bylo zbytečně rozkouskované vyloučeními. Je to škoda. V pěti jsme odehráli výborný turnaj,“ řekl lídr českého týmu.

Vyhlášený srdcař si šampionát užíval a toužil, aby si ho co možná nejvíc a nejdéle mohli užít i fanoušci. „Věděli jsme, že za námi stáli. Kvůli nim je velká škoda, že jsme jim neudělali radost a že se nám nepovedlo jít dál a zaplnit hospody. O mě samotného nejde, já jsem rád, že tady můžu být s klukama. Mistrovství je pro mě zábava. Užil jsem si to, výkony týmu byly výborné,“ uvedl.

Na soubor, který v 8 zápasech na turnaji nenašel ani jednou přemožitele v základní hrací době, je hrdý. „Nejsme první ani poslední, kdo s takovou bilancí nedosáhl výš. Výsledek je samozřejmě zklamáním, ale byla tady spousta mladých hráčů. A kluci v tomhle týmu byli opravdu výborní, superprofíci,“ ocenil.

„Mají před sebou velkou budoucnost a obrovskou šanci se prosadit. Patří do NHL a můžou se tam dostat, když se jim bude dařit jako na turnaji. Přeju jim to,“ prohlásil Plekanec s vírou, že český hokej bude mít i do budoucna na kom stavět. „Nervozita u nich byla možná trochu na začátku, než jsme se do toho dostali. Pak hráli kluci sebevědomě. Čeká je ještě spousta šampionátů, pokud jim to vydrží. Když budou makat, budou mít ještě další šance,“ mínil.

Gól z ofsajdu? Nemá cenu to řešit…

Důležitý gól Američanů na 1:1 zkraje 2. třetiny, který padl po neodpískaném ofsajdu, nechtěl příliš rozebírat. „Neviděl jsem to, takže k tomu nemůžu moc říct. Ale nemá to cenu řešit. Tady možnost přezkoumání na videu (jako v NHL) stejně není,“ připomněl útočník Montrealu.

Ze 3 českých exekutorů v nájezdech neuspěl nikdo, ani dosavadní penaltová jistota Lukáš Kašpar s oblíbeným zakončením mezi betony. „To se stane. Já jsem hlavně věřil, že po ubráněném oslabení ve 3 v prodloužení se štěstí otočí k nám. Že nám něco padne nebo že urveme ty nájezdy,“ vyznal se Plekanec.

K postupu nepomohlo ani to, když se všichni hráči na střídačce chytili kolem ramen. Tedy stejným památným způsobem, jímž prokázali jejich předchůdci týmovou soudržnost při nájezdech v semifinále olympiády v Naganu proti Kanadě. „Jo, to bylo super. Všichni jsme drželi při sobě, bylo to vidět na výkonech,“ podotkl.

Sám bude na zklamání nejlépe zapomínat v rodinném kruhu. „Těším se domů na kluky, bylo to dlouhé. Musím si odpočinout a dát se zase do práce,“ nastínil Plekanec s vyhlídkou Světového poháru, který v září bude hostit Toronto. „Chci si 2, 3 týdny odpočinout a pak trénovat. Světový pohár budu řešit až na konci srpna. Těším se na dovolenou…“

Tagy: Česká hokejová reprezentace Americká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK