To nejlepší jsme si nechali na finále, říká kapitán Kanady Sidney Crosby

- MS v hokeji 2015 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Televizní hokejový expert Milan Antoš ještě před boji o medaile řekl, že se Kanada vzdaluje ostatním soupeřům. Závěr mistrovství světa jeho slova jen potvrdil. 

Sidney Crosby

Sidney Crosby,zdroj: Profimedia.cz

Hvězdný výběr vedený kapitánem Sidneym Crosbym jako kdyby chtěl dokázat, že slavná NHL je stále svou kvalitou na hony vzdálena ostatním soutěžím na klubové úrovni. "Je to úžasný pocit. Měli jsme tu skvělou partu kluků, unikátní. Bylo v ní dost mladých hráčů, hodně energie i hladu po úspěchu. Zvládli jsme ujít celou tu cestu a ještě k tomu mimořádným způsobem. Každý z nás k tomu zlatu přispěl, každý chtěl vyhrát a dřel, aby se na ten úspěch povedlo dosáhnout. To je ten hlavní důvod, proč se nám to nakonec podařilo," řekl kapitán vítězného týmu Sidney Crosby

Kanada stihla za deset zápasů, jež pro kolébku hokeje znamenaly deset vítězství, nastřílet celkem 66 gólů. Inkasovala jich pouze patnáct. Nástrahami play off pak proplul zámořský favorit se skórem 17:1. "S průběhem turnaje jsme byli lepší a lepší. A to nejlepší jsme si nechali na poslední den do finále," řekl šťastný Crosby, jenž mohl se spoluhráči slavit drtivou výhru 6:1 nad Ruskem. 

Sám se mohl díky titulu radovat ze vstupu do prestižního Triple Gold Clubu. Jako 26. hráč historie. Z minulosti měl na kontě již dva olympijské triumfy (2010 a2014) a Stanley Cup s Pittsburghem (2009). 

"Všichni jsme tu chtěli především vyhrát. Hrát za Kanadu je něčím výjimečným a k něčemu takovému, co se mi podařilo dosáhnout, musíte mít i štěstí. Někdy ho nemáte. Já to štěstí měl, hrál jsem za vynikající týmy a bylo opravdu skvělé být součástí tohoto výběru. Jako tým jsme to tu vyhráli a pro mě osobně je velkou poctou být v Triple Gold Clubu," uzavřel Crosby

Tagy: Kanada hokejové mistrovství světa 2015

Zdroje: ČTK