Volno na šampionátu? Kousal šel v Moskvě k zubaři, Jeřábek foukal do svíček

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Po 2 dnech roboty měli zase den volno. Čeští hokejisté s ním naložili všelijak. Nejnepříjemnější sobotní dopoledne ze všech měl Robert Kousal. Útočník národního týmu totiž raději po tvrdém zákroku v duelu s Nory zavítal k zubařce. S takovým jménem mít v nepořádku zuby… V pátek večer se naopak tým s denním zpožděním dostal ke společné oslavě – obránce Jakub Jeřábek měl ve čtvrtek 25. narozeniny…

Robert Kousal

Robert Kousal,zdroj: Profimedia.cz

Jedna z opor týmu na turnaji měla hned po utkání s Kazachstánem v kabině připravený dort a 5. výhru z 5 utkání si pak Jeřábek se spoluhráči vychutnal také u večeře v Českém domě. „Dort byl docela překvápko. Byl čokoládový, na něm 25 svíček a uprostřed hokejka s pukem. Svíčky byly asi nějaké ruské rozbušky, nešly vůbec sfouknout. Musel jsem foukat víc než na ledě nebo u doktora!“ smál se Jeřábek.

Dostal i další pozornost, která však následně putovala do povolanějších rukou. „Na hotelu jsem měl připravenou flašku šampaňského, tak jsem ji dal rovnou masérům,“ culil se a na dodatečný dárek v podobě cenného kovu zatím nechtěl myslet. „Někde vzadu v mysli to každý máme, ale přemýšlet nad tím nechceme, je to daleko.“

V pátek si vychutnal české jídlo, dnes se chystal z hotelu Crowne Plaza, kde národní tým během turnaje bydlí, na další večeři. „Byli jsme tady už v restauraci Jamieho Olivera u Rudého náměstí, to bylo moc fajn. Dal nám na to tip Pavel Francouz, který nás tady ze začátku provedl,“ prozradil Jeřábek.

Pokud si nedejbože budou chtít reprezentanti během turnaje spravit zuby, mohou se zase obrátit na Kousala. I když to nebylo nezbytné, nechal si po jistotu spravit ulomenou stoličku po tvrdém zákroku ze čtvrtečního duelu s Norskem, v němž jej ve 2. třetině srazil obránce Ole-Kristian Tollefsen. „Jak jsem dostal ten strom, odchlípl se mi kousek stoličky. Paní zubařka mi musela dát plombu,“ líčil Kousal.

Zub mu působil nepříjemnosti. „Bolelo mě to při jídle i pití, tak jsem se objednal k zubařce, aby mi tam něco dala," doplnil nováček na světovém šampionátu. V posledních 3 sezonách působil v  Rusku, z tamní zubařky prý proto strach neměl. „Byla v pohodě. Vypadala, že tomu rozumí,“ usmíval se.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK