Vyhrají MS Maďaři? I tomu čeští sázkaři věří. Favoritem číslo jedna je však Rusko

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Největším favoritem mistrovství světa v hokeji, které začne v Moskvě a Petrohradu v pátek, je domácí Rusko. Bookmakeři tuzemských sázkových kanceláří na jeho vítězství shodně vypsali kurz 2,8:1. Český tým podle nich vypadne ve čtvrtfinále, kurzy na jeho celkový triumf se pohybují v rozmezí 12:1 – 15:1.

Maďarští hokejisté jsou největšími outsidery turnaje

Maďarští hokejisté jsou největšími outsidery turnaje,zdroj: Profimedia.cz

Přijaté sázky se zatím pohybují v řádu milionů korun, sázkové společnosti však věří, že zájem nakonec překoná loňský rekordní šampionát v Praze a Ostravě. Tipsport tehdy nabral sázky téměř za půl miliardy, Fortuna za 420 milionů korun.

Přestože národní tým nepatří k nejžhavějším aspirantům na zlato, sázkaři mají jiný názor. „Fanoušci se opět projevují jako velcí patrioti. Zhruba třetina jich důvěřuje české reprezentaci natolik, že náš tým tipuje na celkového vítěze,“ uvedla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

Favoritem číslo 1 je podle bookmakerů domácí Rusko (2,8:1), následují Kanada (3,5:1), Švédsko (6:1), Finsko (9:1) a Česko (12:1). Naopak jednoznačně největším outsiderem je Maďarsko s kurzem 1500:1. Fortuna už nyní přijala sázky zhruba za 10 milionů korun. „S ohledem na atraktivní kurz 15:1 zatím sázkaři nejvíc tipují na celkové vítěze USA, dohromady 40%. Na Česko sází 11% tipérů. Zajímavostí je, že už dokonce 5 dobrodruhů vsadilo na vítězství Maďarů,“ překvapil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Šampionát začne v Moskvě a Petrohradu v pátek 6. května v 15.15 SELČ zápasy Švédsko – Lotyšsko a Kanada – USA. Češi, kteří budou hrát v moskevské skupině A, vstoupí do turnaje ve stejný den od 19.15 zápasem proti domácímu Rusku.

Národnímu celku v utkání zatím věří zhruba desetina sázkařů, kurz na jeho výhru je zhruba 5:1. Z každé ze dvou 8členných skupin postoupí 4 nejlepší týmy do play off. Finále a zápas o 3. místo se hrají v neděli 22. května.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK