Záchranku! volá ruský tisk po prohře s Čechy

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Před zápasem s Českem předvídal jeden ruský server v případě prohry domácí sborné na úvod mistrovství světa, že média na tým vylijí kýbl žluči. Nakonec se po porážce 0:3 spíš než jedovatá reakce dostavila bezmoc. A skepse.

Pokoření Rusové. Takový obrázek si jejich fanoušci před zápasem s Českem nepřipouštěli

Pokoření Rusové. Takový obrázek si jejich fanoušci před zápasem s Českem nepřipouštěli,zdroj: Profimedia.cz

Titulky ruských deníků volají po přivolání záchranky, případně se ptají, zda se nevrací neúspěch z olympiády 2014 v Soči. „Rudá mašina zmlkla na startu,“ napsal zpravodajský server Sportbox.ru. „Ruská reprezentace potřebuje rychlou pomoc,“ zdůraznil v titulku deník Sovětskij sport, podle kterého sborná prohrála kvůli bezzubému útoku, děravé obraně a zbytečnému vylučování. „S takovou charakteristikou nelze o vítězství snít,“ konstatoval.

Češi se i bez Jaromíra Jágra a dalších vynikajících hráčů ukázali pro domácí tým být neprostupnou hrází. První utkání podle komentátora listu sice ještě nic neznamená, ale i tak vznikl dojem, jako by hráči sborné ještě nezaznamenali, že turnaj už začal a přátelské zápasy skončily. „Sborná, nastal čas se probrat! Anebo volat záchranku? Na tabuli svítí 0:3!“ uzavřel deník. K čistému kontu pogratuloval českému brankáři Dominiku Furchovi, který dokázal odolat ruskému sevření i v přesilovce 5 proti 3.

 „Nebyl to náš den. A dej bůh, aby to byl jen den a ne celý šampionát,“ zdůraznil Sport-Express. Připomněl, že na předchozím MS na ruském ledě před 9 lety sborná v prvním zápase rozdrtila dánské mužstvo 9:1. „Je sice pravda, že Češi nejsou Dánové, ale sborná na ledě působila bez nálady, mohutný šturm hostitelů šampionátu na startu se nekonal a pak se vytratil i zbytek,“ uvedl list.

Češi byli najednou v roli favorita. A nevedli si v ní špatně

Podle Sport-Expressu by bylo rozhodně lepší dostat v prvním zápasu snazšího soupeře než omlazený český tým Vladimíra Vůjtka, který se obešel bez hvězd z NHL. Zato sborná podle komentátora nezanechala dojem, že byla na mistrovství světa 2016 pečlivě vybrána a připravena.

„Sborná se v prvním zápase s jedním z hlavních soupeřů ve skupině dopustila příliš mnoha chyb,“ konstatoval Kommersant. Čekat bezchybnou hru od ruské reprezentace v den zahájení šampionátu by sice bylo slovy autora článku hloupé, ale problém podle něj netkvěl jen v emocích, tak často překážejících hostitelům v úvodních zápasech.

Za největší nepříjemnost komentátor považuje, že české góly donutily ruské hráče změnit svou představu o poměru sil na ledě a český tým pojednou vystupoval v roli favorita. „A nutno přiznat, že tuto roli nesehrál špatně. Nakonec vydržel i ruský nápor. A tak Rusům nezbývá než si zlepšit náladu na dalších soupeřích, o třídu slabších,“ dodal list.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK