Zápis do historie? Finové mohou večer jako vůbec první země završit zlatý hattrick

- MS v hokeji 2016 autor: knp

Hokejisté Finska mohou jako první v historii zkompletovat zlatý hattrick ze všech 3 světových šampionátů v jedné sezoně. V lednu ovládli MS dvacítek v Helsinkách, v dubnu triumfovali i na závěrečném turnaji osmnáctek v Grand Forks a nyní v Moskvě bude reprezentační áčko po suverénní jízdě turnajem útočit na titul také.

Sebastian Aho uprostřed ruského zklamání

Sebastian Aho uprostřed ruského zklamání,zdroj: Profimedia.cz

Semifinálovou výhru nad Ruskem 3:1 řídil 2 góly v přesilovkách 18letý útočník Sebastian Aho. Spolu se stejně starým Patrikem Lainem a 19letým Mikkem Rantanenem se dostali do finského výběru a chybí jim poslední krok k tomu, aby si po 4 měsících opět vychutnali zlaté opojení.

„Je krásný pohled na to, že je finský hokej na dobré cestě. Čeká nás poslední zápas, budeme se snažit na tu zlatou medaili dosáhnout. Necháme na ledě všechno a pokusíme se to dokázat,“ burcoval Aho. „Máme skvělé trenéry a hodně lidí, kteří mají o hokeji výborný přehled ve všech klubech po celém Finsku,“ přiblížil.

Hlavní hvězdou mladého tria byl na turnaji dosud Laine, který také dnes přispěl po krásné kombinaci přihrávkou na gól Jussiho Jokinena k obratu na 2:1. Má už 12 bodů za 7 tref a 5 asistencí z 9 utkání. Aho si polepšil na 3 góly a celkových 7 bodů.

„Nehrál jsem ve čtvrtfinále nejlépe, jak umím. Dnes jsem se snažil si to užít. Prostě jen jít na led a hrát,“ svěřil se Aho. Nejdřív ve 26. minutě střelou z mezikruží vyrovnal a v závěru 2. dějství zblízka zvýšil na 3:1. „Při prvním gólu to udělal skvěle Mikael Granlund, já jsem jen vystřelil a snažil se trefit branku. Při druhé trefě to byla zase skvělá přihrávka, stál jsem před brankovištěm…“

Finové jsou blízko historickému milníku, vyhráli 9x v řadě a mají velký talent na to, aby 10. výhrou šňůru obarvili dozlata... 

Tagy: Finská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: ČTK