Znovu bez gólu! Prokletí O2 areny trvá. Česko – Kanada 0:3

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 5. 2016 21:41) - MS v hokeji 2016 autor: knp

Čeští hokejisté prohráli v generálce na mistrovství světa v Praze s úřadujícími šampiony z Kanady 0:3. Před středečním odletem do Moskvy národní tým poprvé v přípravě neskóroval, ve vyprodané O 2 areně se před necelými 17 000 diváky střelecky neprosadil potřetí za sebou. Gól Češi nedali ani v loňském semifinále MS proti Kanadě a v souboji o 3. místo s týmem USA.

Kanaďané slaví jeden ze 3 gólů v české síti

Kanaďané slaví jeden ze 3 gólů v české síti,zdroj: Profimedia.cz

Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka inkasovali 2 branky už v 1. třetině, kdy Pavla Francouze překonali Ryan O'Reilly a Matt Duchene. Třetí gól přidal ve třetí části Connor McDavid. Češi tak v přípravě na MS vyhráli jen 5 z 9 duelů.

Po opatrnějším začátku Kanaďané ukázali svou sílu. V 7. minutě překonal brankáře Francouze útočník O'Reilly, který chytře tečoval Riellyho střelu. O 2 minuty později už hosté vedli 2:0, když se po spolupráci s Domim prosadil Duchene.

Převaha mistrů světa pak pominula a ve 13. minutě mohl snížit Vincour, Talbota však nepřekonal. V závěru třetiny si Francouz poradil s pokusem Scheifeleho, Talbotovu pozornost vyzkoušel Pastrňák.

Oba týmy poté nevyužily přesilové hry, při Mathesonově vyloučení byl blízko snížení Plekanec, ale neuspěl stejně jako na druhé straně McDavid nebo Stone. Ve 31. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Zohorna, nezamířil však přesně. Trenéři obou týmů Vůjtek a Peters následně do hry poslali druhé brankáře Furcha a Pickarda. Víc práce měl Kanaďan, poradil si ale s pokusem aktivního Zohorny a následnou Jarůškovou dorážkou.

Při Kousalově vyloučení mohl hosty ještě víc přiblížit výhře Stone, ale Furch předvedl skvělý zákrok. Následně si poradil i se střelou Ceciho od modré čáry. Češi promarnili další přesilovku a v 53. minutě předvedl své kvality McDavid. Vycházející hvězda NHL lehce prošla obranou domácích a jistě zakončila.

Asistent kouče Josef Jandač navzdory výsledku neklopil hlavu. „Musíme respektovat sílu soupeře, který je jeden z nejsilnějších. Myslím si, že určité rezervy ve hře nám to ukázalo, ale za předvedený výkon jsme si nějaký gól zasloužili. Je potřeba, abychom zlepšili finální fázi, ale zároveň potřebujeme lépe posouvat puky z obranného pásma, protože máme pomalý přechod do útoku, pomalou rozehrávku. Na tom musíme zapracovat nejvíc,“ uvedl.

Podobně pozitivní se snažil být i útočník Petr Koukal. „Myslím si, že jsme s nimi hráli 2 třetiny dobře, vyrovnaný hokej. Když dali 3. gól, psychicky jsme odpadli. Ale jinak si myslím, že hra nebyla špatná. Šance byly, ale asi nám chyběl trochu větší klid na hokejkách. Rapidní rozdíl mezi oběma týmy byl ovšem v přesilovkách. Hráli jsme je blbě,“ podotkl.

Čekání na úspěch národního týmu proti výběru javorových listů se tak prodloužilo na 6 duelů. Naposledy se Češi radovali z vítězství nad Kanadou v Mannheimu na zlatém mistrovství světa v roce 2010.

Výsledek:

Česko – Kanada 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. O'Reilly (Rielly, Tanev), 9. Duchene (Domi), 53. McDavid (Matheson, Dumba). Rozhodčí: Šindler, Šír – Blümel, Gebauer (všichni ČR). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 16 812 (vyprodáno).

Sestava: Francouz (31. Furch) – Jeřábek, Jordán, Šimek, Doudera, Kundrátek, Voráček, Zámorský, Polášek – Pastrňák, Plekanec, Kubalík – Řepík, Filippi, Sekáč – Jarůšek, Kousal, T. Zohorna – Vincour, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Tagy: Česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2016