historie bleskovek

• 13. 5. 17:45
    Trenéři národního týmu se rozhodli na MS povolat ještě Radka Faksu. Už 22letý útočník Dallasu, jenž se svým týmem vypadl včera z play off NHL, by měl do Moskvy přiletět během zítřka. V seniorské reprezentaci ještě nikdy nenastoupil. Po složitém rozhodování dostal přednost před svým klubovým spoluhráčem Alešem Hemským, jedno místo na soupisce zůstane volné pro dalšího obránce.
  • 13. 5. 12:41
    Slovenský hokejový obránce Michal Sersen, který si ve středečním zápase proti Bělorusku na MS zlomil nohu, je po operaci. Podle prvních informací může být 30letý bek až půl roku bez hokeje.
  • 13. 5. 11:27
    Po postupu San Jose s obráncem Romanem Polákem a útočníkem Tomášem Hertlem do finále Západní konference play off NHL zůstali kandidáty na posílení české reprezentace na MS jen útočníci Radek Faksa s Alešem Hemským z Dallasu. Trenér Vladimír Vůjtek s asistenty se teprve po dnešním utkání s Kazachstánem rozhodnou, jak naloží s 2 volnými místy na soupisce pro hráče v poli.
  • 12. 5. 21:58
    Kanaďané porazili ve skupině B MS Německo 5:2. Obhájci titulu v součtu s loňskou cestou za zlatem vyhráli na šampionátu počtrnácté za sebou. Němci sice ze stavu 0:2 dokázali vyrovnat, ale ve 3. třetině 3x inkasovali. Kanada pokračuje beze ztráty a vrátila se do čela skupiny B. Dva góly vítězů dal útočník Taylor Hall.
  • 12. 5. 21:44
    Rusové deklasovali na MS Dánsko 10:1 a posunuli se na 2. místo ve skupině A s 2bodovou ztrátou na Česko. Celkem 5 kanadských bodů si připsali Vadim Šipačov a Artěmij Panarin. Šipačov vstřelil 2 branky a přidal 3 asistence, Panarin ke gólu přidal 4 finální přihrávky.
  • 12. 5. 17:53
    Američané porazili v utkání skupiny B MS Francii 4:0. Připsali si 2. výhru na šampionátu a v tabulce se posunuli na 3. místo o skóre před Slovensko. Dlouho bezbrankový stav zlomil zámořský celek 3 góly v posledních 6 minutách prostřední třetiny, 4. zásah přidal hned v úvodu závěrečné části.
  • 12. 5. 13:12
    Tým USA posílí na MS Brock Nelson z New York Islanders. Čtyřiadvacetiletý útočník reprezentoval svou zemi i na předešlých 2 šampionátech a loni v Praze a v Ostravě získal bronz. Do Petrohradu, kde Američané hrají ve skupině B, přiletí v pátek.
  • 12. 5. 12:48
    Útočník Alexandr Ovečkin posílí ruskou reprezentaci na domácím MS. Vedení sborné oficiálně potvrdilo, že hvězdný forvard do Moskvy přiletí v pátek stejně jako jeho spoluhráči z Washingtonu Jevgenij Kuzněcov a Dmitrij Orlov. Definitivně naopak padla možnost, že by na šampionátu nastoupil za Rusy forvard Alexandr Radulov. Jedna z nejvýraznějších postav KHL je totiž stále zraněná.
  • 12. 5. 10:21
    Trenéři české reprezentace zatím zvažují variantu, kdy osloví ohledně případné účasti na MS útočníky Dallasu Radka Faksu a Aleše Hemského. Pro oba skončila sezona v NHL v noci na dnešek po porážce 1:6 v rozhodujícím 7. zápase semifinále Západní konference.
  • 11. 5. 21:58
    Finové vyhráli i 4. zápas na MS a po utrápeném vítězství 3:0 poskočili ve skupině B s 12 body do čela tabulky před Kanadu. Obhájce titulu však dosud sehrál jen 3 utkání.
  • 11. 5. 21:51
    Švédové porazili ve 4. zápase na MS Kazachstán 7:3 a dostali se do čela skupiny A. Seveřané díky lepšímu skóre předstihli českou reprezentaci, která však odehrála o utkání méně. Hattrickem a asistencí se na výhře Švédska podílel útočník Gustav Nyquist.
  • 11. 5. 18:06
    Slováci ztratili ve skupině B MS slibně rozehraný duel s Běloruskem a prohráli 2:4. Kapitán Andrej Sekera a útočník Tomáš Jurčo jim sice zajistili vedení 2:0 po 2. třetině, ale Bělorusové dokázali zápas otočit a v turnaji si připsali první body.
  • 11. 5. 17:50
    Švýcaři porazili na MS Lotyšsko 5:4 a ve 4. utkání na turnaji slaví první 3bodový zisk. Vítězný gól vstřelil v 59. minutě obránce Eric Blum, který včera rozhodl o výhře v prodloužení nad Dánskem. Švýcaři se tak se 7 body posunuli na 2. místo moskevské skupiny za českou reprezentaci.
  • 11. 5. 11:59
    Obránce Marek Židlický z New York Islanders se na hokejovém MS v Rusku nepředstaví. Trenéři národního týmu se rozhodli sázet na obránce, které mají na turnaji k dispozici, a nechtějí do defenzivního složení zasahovat.
  • 11. 5. 9:38
    Dánové se budou muset v dalším průběhu MS obejít bez obránce Jespera B. Jensena, který se zranil ve včerejším zápase proti Švýcarsku. Pětadvacetiletý hráč utrpěl po střetu s Andresem Ambühlem u mantinelu na začátku 3. třetiny otřes mozku a jeho další start v Rusku je vyloučen. Ambühl „dohrál“ protivníka u mantinelu, ale v souladu s pravidly. Jensen následně opustil ledovou plochu na nosítkách a byl převezen do nemocnice, kde zůstal přes noc.
  • 11. 5. 7:29
    Německo posílí na MS v Rusku brankář Thomas Greiss z New York Islanders. Třicetiletý gólman se představí v elitní kategorii na světovém šampionátu poprvé, ale už reprezentoval Německo na olympijských hrách v letech 2006 a 2010 a také před 10 lety v divizi I světového šampionátu. Greiss je 5. posilou Německa z NHL. V kádru už jsou útočníci Leon Draisaitl z Edmontonu, Tobias Rieder z Arizony a beci Christian Ehrhoff z Chicaga a Korbinian Holzer z Anaheimu.
  • 10. 5. 21:53
    Francie přehrála ve skupině B MS Maďarsko jednoznačně 6:2. Nováček mezi elitou zůstává bez bodového zisku. Francie, která vyhrála už 1. třetinu 3:1, si polepšila na 5. bodů a poskočila na 4. příčku, která zajišťuje postup do čtvrtfinále. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl útočník Sacha Treille, 3 nahrávky zaznamenal další forvard Pierre-Édouard Bellemare.
  • 10. 5. 21:52
    Norové porazili Kazachstán 4:2 a po prvním 3bodovém zisku na letošním MS se posunuli na 4. místo skupiny A. Čtvrteční soupeř české reprezentace měl výraznou střeleckou převahu, o výhře však definitivně rozhodl až při závěrečné power play soupeře. Kazachům k úspěchu nepomohly ani 2 využité přesilovky.
  • 10. 5. 18:15
    Švýcaři otočili zápas s Dánskem a slaví první výhru na letošním MS. Duel skupiny A, v níž hraje i česká reprezentace, rozhodl v čase 64:08 obránce Eric Blum a Švýcaři vyhráli 3:2 v prodloužení. Dánové přitom po 2 gólech v přesilovkách vedli ještě v polovině 3. třetiny 2:0.
  • 10. 5. 17:54
    Slováci prohráli ve skupině B MS s Německem 1:5. Poprvé tak na turnaji ztratili a zkomplikovali si cestu do čtvrtfinále, dosavadních 6 bodů získali s Maďarskem a s Francií. Němci naopak poprvé zvítězili, byť po 1. třetině prohrávali.
  • 10. 5. 13:32
    Po prodloužení sérií Dallasu (Hemský, Faksa) se St. Louis (Jaškin) a San Jose (Hertl, Polák) s Nashvillem ve 2. kole play of NHL se oddaluje možnost získání případných posil české reprezentace pro MS. Sezona už sice skončila obránci Marku Židlickému z New York Islanders, ale o jeho účasti, či neúčasti není jasno.
  • 9. 5. 21:46
    Finové porazili na MS tým USA 3:2 a připsali si 3. výhru na turnaji. V petrohradské skupině B tak mají na kontě stejně jako Kanaďané maximální počet 9 bodů, Američané doposud získali jen 3. Utkání rozhodla branka Lea Komarova v přesilové hře ve 45. minutě.
  • 9. 5. 18:24
    Domácí tým Ruska porazil ve skupině A MS Lotyšsko 4:0. Sborná po úvodním zaváhání s českým týmem (0:3) podruhé na turnaji vyhrála. Čisté konto vychytal Sergej Bobrovskij, 4 body za 2 góly a 2 asistence se pod vítězství podepsal útočník Artěmij Panarin.
  • 9. 5. 18:02
    Kanada opět prodloužila svou vítěznou šňůru na MS. Obhájci titulu porazili ve skupině B Bělorusko vysoko 8:0 a zůstávají stoprocentní. V součtu s minulým šampionátem vyhráli už 13 utkání za sebou. Dnes rozhodli 4 góly ve 2. třetině.
  • 9. 5. 12:25
    Možné posily z NHL ještě vyhlíží hokejová reprezentace na MS v Rusku. Stavitelé národního týmu čekají, zda ve 2. kole play off vypadnou s Dallasem útočníci Radek Faksa a Aleš Hemský a zvažují oslovení obránce Marka Židlického z New York Islanders, jemuž po vyřazení v noci na dnešek s Tampou Bay už klubová sezona skončila.
  • 8. 5. 21:56
    Zítřejší soupeř českého týmu Švédové porazili na MS Dánsko 5:2 a po 2 zápasech mají na kontě 5 bodů stejně jako Češi. Oba týmy se se shodným skóre dělí o 1. místo ve skupině A. Dánsko sice v severském derby vedlo, ale Švédové 4 góly ve 2. třetině vývoj duelu otočili.
  • 8. 5. 21:55
    Slováci zvládli i 2. utkání na MS a Francii porazili 5:1. Spolu s favority celého turnaje Kanadou a Finskem tak zůstávají ve skupině B stoprocentní. Sice inkasovali jako první už po 69 vteřinách hry, ale vývoj ještě do první přestávky otočili.
  • 8. 5. 18:20
    Finové úspěšně zvládli i 2. vystoupení na MS a ve skupině B porazili Německo 5:1. Po Bělorusech tak i dnešního soka zdolali výrazným 4brankovým rozdílem. Dva góly Seveřanů dal 18letý útočník Patrik Laine, jenž navrch přidal i asistenci.
  • 8. 5. 17:58
    Norové porazili na MS Švýcarsko 4:3 v prodloužení a získali tak premiérové 2 body na turnaji. Duel moskevské skupiny, ve které hraje i česká reprezentace, rozhodl v 64. minutě v přesilovce Andreas Martinsen.
  • 8. 5. 16:05
    Češi se budou muset na MS v Rusku obejít bez útočníka Jiřího Sekáče. Jedna ze 4 plánovaných posil z NHL není stále zdravotně v pořádku po nedávném otřesu mozku a z Moskvy dnes odletí zpět do Prahy. Sekáč utrpěl otřes mozku po nárazu do mantinelu v zápase proti Švédsku 27. dubna ve Znojmě. Útočník Arizony pak sice nastoupil do utkání proti Kanadě, ale následně se mu problémy vrátily.
  • 8. 5. 13:49
    Rusové si na domácím MS ve svém 2. zápase napravili reputaci jen mírně. Nováček z Kazachstánu jim téměř 2 třetiny vzdoroval a držel stav 3:3. Pak jej však zlomily 2 trefy obránce Antona Bělova, který v zápase nasbíral 4 body a se stejným ziskem se rázem vyšvihl do čela produktivity šampionátu. Rusové nakonec zvítězili nepřesvědčivě 6:4.
  • 8. 5. 13:44
    Obhájci zlata z Kanady uspěli na MS i ve svém 2. zápase. Proti nováčkovi z Maďarska si zastříleli a po těsné 1. třetině triumfovali 7:1. Nejvíc bodů v dresu vítězů nasbíral Michael Matheson: obránce Portlandu z AHL se gólem a 2 přihrávkami podílel na polovině branek.
  • 7. 5. 22:25
    Tým USA porazil ve skupině B Bělorusko 6:3. Američané si tak po včerejší úvodní porážce s Kanadou (1:5) připsali první body v turnaji, Bělorusové naopak i podruhé prohráli.
  • 7. 5. 18:21
    Češi nastoupí ve svém druhém utkání na MS v Moskvě proti Lotyšsku (19.15) v brance s Pavlem Francouzem. Ve včerejším úvodním duelu skupiny A proti domácímu Rusku vychytal výhru 3:0 Dominik Furch, který na velké mezinárodní akci debutoval.
  • 7. 5. 18:12
    Francouzi porazili v utkání skupiny B MS Německo 3:2 po samostatných nájezdech. Francie vedla, poté naopak sama dotahovala a nakonec o její výhře rozhodl jediný úspěšný exekutor nájezdů Damien Fleury.
  • 7. 5. 18:00
    Dánsko porazilo ve svém prvním zápase na MS Norsko 3:0 a získalo 3 body do tabulky skupiny A, ve které hrají i Češi. Výrazně se o to zasloužil autor dvou branek Nicklas Jensen. Čisté konto udržel brankář Sebastian Dahm, který si připsal 44 úspěšných zákroků.
  • 7. 5. 14:34
    Kazachstán zaskočil ve svém úvodním zápase na MS Švýcarsko a loňského čtvrtfinalistu porazil 3:2 po nájezdech. Duel v moskevské skupině A, v níž hrají i Češi, rozhodl v jejich 4. sérii naturalizovaný kanadský útočník Nigel Dawes. První gól předtím Kazaši vstřelili dalekonosnou ranou od vlastní modré čáry.
  • 7. 5. 14:14
    Slováci porazili ve skupině B světového šampionátu Maďarsko 4:1. Nováček mezi elitou sice dokázal odpovědět na jejich vedoucí gól, ale v dalším průběhu zápasu skórovali Tomáš Jurčo, Andrej Sekera a při maďarské power play Patrik Lušňák.
  • 7. 5. 12:39
    Útočník Jiří Sekáč chyběl na dnešním dobrovolném rozbruslení českých hokejistů před večerním 2. duelem na MS proti Lotyšsku (19.15). To absolvovali vedle trojice brankářů jen hráči, kteří nezasáhli do včerejšího duelu s Ruskem (3:0). Sekáč se stále potýká s následky nedávného otřesu mozku. Trenéři však věří, že bude v pořádku a bude si moci už zítra nebo pozítří zatrénovat.
  • 6. 5. 18:41
    S Dominikem Furchem v brance nastoupí čeští hokejisté do úvodního utkání MS v Moskvě proti domácímu Rusku, které začne v 19.15. Šestadvacetiletý gólman Omsku dostal přednost před Pavlem Francouzem z Čeljabinsku a čeká ho první zápas na velké mezinárodní akci.