Poprvé za tři body. Češi porazili Lotyše 4:2

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 4. 5. 2015 13:05) - MS v hokeji 2015 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Druhý zápas, první vítězství! Česká reprezentace porazila Lotyšsko 4:2, když se trefili Jordán, Kovář, Jágr a Voráček. Domácímu týmu výborně vycházely přesilovky, v početní převaze dal tři branky.

Voráček s Eratem gratulují Jágrovi k brance na 3:2

Voráček s Eratem gratulují Jágrovi k brance na 3:2 , zdroj: Profimedia

První dvacetiminutovka byla pro náš výběr smolná. Nejprve přišel o zraněného Klepiše a pak v přesilovce inkasoval po bekhendu Daugavinše. Největší šanci měl Jan Kovář, ale jeho pokus proklouzal pod Masalskisovými zády těsně vedle tyče.

Zranění Klepiše naštěstí nebylo vážné a třinecký útočník se po přestávce na ledě objevil. Po dvou minutách druhé třetiny prostřelil Jordán před sebou klubko hráčů a bylo srovnáno. Bohužel za chvíli z levého kruhu prostřelil Saláka Redlihs a do české branky zamířil Pavelec. Naštěstí česká odpověď přišla brzy - Jan Kovář se v přesilovce přesně trefil pod břevno. Lotyše pak srazila nedisciplinovanost Sotniekse, který sekl do rozkroku Klepiše a dostal trest pět minut plus do konce utkání. Přesilovku 5 na 3 čeští hráči ještě nevyužili, ale ve 33. minutě nahrál Erat Jágrovi, který švihem poslal Čechy do vedení.

Skupina A (Praha):

ČR - Lotyšsko 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Jordán (Červenka, Novotný), 25. Jan Kovář (Nakládal, Erat), 33. Jágr (Erat, Jan Kovář), 46. Voráček (Jan Kovář, Nakládal) - 14. Daugavinš (Darzinš), 24. M. Redlihs (Sprukts). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Stricker (Švýc.) - Kilian (Nor.), Puolakka (Fin.). Vyloučení: 4:5, navíc Sotnieks (Lot.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. 17.383 (vyprodáno).
Sestava ČR: Salák (24. Pavelec) - Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Jordán, Čáslava - Voráček, Sobotka, Erat - Jágr, Jan Kovář, Klepiš - Červenka, Novotný, Smoleňák - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Skupina B (Ostrava):

Norsko - USA 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Ask (Tollefsen, M. Olimb) - 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug, Lewis). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Šindler - Tošenovjan (oba ČR), Mills (Kan.). Vyloučení: 6:5, navíc Hendricks (USA) 10 min. Bez využití. Diváci: 6301.

Ve třetí třetině přežil domácí výběr Němcovo vyloučení a pak zase přišla jeho chvíle v početní výhodě. Pokus Kováře se odrazil k Voráčkovi a kapitánova dorážka byla přesná. O vítězi bylo rozhodnuto. V pondělí čeká reprezentaci Kanada.