4 zápasy = 4 výhry! Česká smršť s Norskem vyhnala skóre až na 7:0, Furch má opět nulu!

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 12. 5. 2016 18:40) - MS v hokeji 2016 autor: knp

Čeští hokejisté na světovém šampionátu v Moskvě dál září. Vyhráli na něm i svůj 4. duel, když deklasovali Nory 7:0 a vzali si zpět vedení ve skupině A. Výsledkem vyrovnali svou nejvyšší výhru od května 2013, kdy shodou okolností rovněž na MS rozstříleli stejného soka 7:0. Od Norů neinkasovali ve 4. zápase po sobě, současně gólman Dominik Furch i ve svém 2. startu na turnaji udržel 26 zásahy čisté konto!

Michal Birner (vlevo) a Petr Koukal měli v duelu s Nory další důvod k radosti

Michal Birner (vlevo) a Petr Koukal měli v duelu s Nory další důvod k radosti , zdroj: iihfworlds2016.com

Norové se jako první dostali do souvislého náporu, a to byl zřejmě ten moment, kdy si Češi naplno uvědomili, že musejí po 2 dnech volna opět zapnout na maximum. Začali bruslit naplno a krátce nato elitní řada rozebrala soupeře v jeho třetině. Pastrňák parádně našel volného Červenku, který z pravého křídla trefil odkrytou branku.

O chvilku později se krásnou kličkou blýskl Filippi, ve vytvořené situaci 2 na 1 posunul puk Jarůškovi, jenže český smolař napálil jen tyčku. Norové však kapitulovali z další akce. Zohorna zastavil norskou rozehrávku a přesným švihem zápěstím trefil volné místo u tyčky Voldenovy branky. Uběhlo necelých 10 minut hry…

A 15 vteřin před koncem úvodních 20 minut ještě reprezentace svůj náskok zvýšila. Kousala po jeho střele Norové srazili na led a natlačili před vlastní branku tak, že Volden nemohl chytat. Kotouč po 2 odrazech od bruslí bránících hráčů doklouzal za čáru. Pro Zohornu i Kousala to byl premiérový gól i bod na MS v kariéře.

Norové namíchli Čechy drsným hitem

Výběr kouče Vůjtka neustal ani po přestávce, naopak. Dnes vynikající 3. útok zmáčkl soupeře v jeho území, Kundrátek oslovil od mantinelu na modré Kašpara a jeho ránu zastavila až síť. Po ubráněné dlouhé a nebezpečné norské přesilovce navíc zvýšil na 5:0 bekhendem pod břevno Šimek. Také pro něj to byl premiérový gól i bod na MS.

Krátce nato přijel do branky na druhou polovinu duelu Haugen, obvyklá norská jednička a opora švédského Färjestadu. Emoce na ledě pak zapálil ostrý, ale naprosto čistý hit Tollefsena na Kousala, po němž došlo mezi protivníky k několika strkanicím.

Po sérii vyloučení vrátil duel do předešlých kolejí překrásnou ranou Řepík, jenž z levého křídla vymetl přesně vzdálenější horní roh Haugenovy branky. Puk ještě efektně cinkl do ztichlé haly o tyčku. Jen o kousek vedle vzápětí z druhé strany po individuální akci rozvlnil síť svou 2. trefou v utkání Kašpar.

Jeho tým jasně zápas ovládl, a i když v poslední třetině neskóroval, čeští fanoušci v ochozech dlouhé minuty radostně skákali.

Výsledek – skupina A:

Česko – Norsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Kovář), 40. Kašpar (Zohorna, Doudera). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Wiegand (Švýc.) – Chartrand-Piche (Kan.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:6, navíc Jordán (ČR) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5124.

Sestava: Furch – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kundrátek, Kempný, Doudera – Pastrňák, Plekanec, ČervenkaŘepík, Kovář, Birner – Kašpar, Kousal (41. Filippi), ZohornaJarůšek, Koukal, Filippi (41. Zaťovič). Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Tagy: Česká hokejová reprezentace Norská hokejová reprezentace MS v hokeji 2016

Zdroje: Vlastní