Znojmo vidělo výhru nad Finy 4:1, prosadily se posily z NHL

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 5. 2015 10:24) - MS v hokeji 2015 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

V další přípravě na blížící se hokejový světový šampionát český výběr nezaváhal a zvítězil nad Finy 4:1. Výrazně se prosadily posily z NHL, Voráček třikrát asistoval, Erat dal gól.

Česká radost po brance Zaťoviče

Česká radost po brance Zaťoviče , zdroj: Profimedia

Někteří fanoušci na znojemském stadionu teprve dosedali na svá místa a český výběr už prohrával 0:1. Pokus Ruutua ještě Salák vyrazil, ovšem pro Barkova byla dorážka lahůdkou. To se samozřejmě projevilo na herním projevu domácích, kteří si několik minut nedokázali vytvořit šanci. Podařilo se jim to až v početní výhodě. Hertl oslovil efektní zadovkou Erata, tomu se však zakončit nepodařilo.

Na začátku čtrnácté minuty šli Finové na osmadvacet vteřin do tří, ale už při klasické početní výhodě napřáhl Voráček a Vondrka lehkou tečí vyrovnal. Do kabin nakonec mohli jít veselejší hosté, ale třináct vteřin před sirénou skvěle zasáhl Salák, když puk už už směřoval do branky.

Na gól se v druhé třetině čekalo přece jen o něco delší dobu než v úvodu. Necelých sedm minut po jejím začátku to byl zase Voráček, který poslal puk před branku a tam se svým důrazem dokázal prosadit Martin Zaťovič. Za chvíli předvedl nádhernou individuální akci Sobotka, objel branku a vypálil na Engrena. Ten puk s vypětím všech sil dostal pod kontrolu. Svůj um předvedl na druhé straně šikovný Ohtamma, ale Salák mu včasným vyjetím znemožnil lepší zakončení.

Jágr je doma

Hokejový útočník Jaromír Jágr by se měl ve čtvrtek zapojit do přípravy národního týmu v Brně. Po svém příletu do Prahy zopakoval, že jeho účast na šampionátu není jistá a že s koučem Růžičkou bude o své případné účasti na turnaji hovořit.

V posledním dějství mohl skórovat Voráček, probil se mezi třemi soupeři, zakončil, Engren puk nezkrotil a ten putoval do branky. Naštěstí pro Suomi v poslední chvíli zametl kus černé gumy do bezpečí jeden z obránců. Pak si to rozdal Smoleňák s Ruutuem, který si předtím vyšlápl na Novotného. Verdikt rozhodčích? Český kapitán dostal pět minut plus do konce utkání, Ruutu jen dvouminutový trest. Oslabení Češi zahráli skvěle - Erat nádherně nahrál Sobotkovi a ten brejk dva na jednoho přesně zakončil. A když se v přesilovce trefil Erat, bylo rozhodnuto. Pak jel ještě sám na Engrena Radil, ale v poslední chvíli mu sjel puk z čepele.

Utkání Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge ve Znojmě:
Česká republika - Finsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Vondrka (Voráček), 27. Zaťovič (Voráček), 52. Sobotka (Erat), 56. Erat (Voráček, Hertl) - 1. Barkov (T. Ruutu, Aaltonen). Vyloučení: 5:9, navíc Smoleňák 5 min. a do konce utkání - Osala 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4800.

Sestava ČR Salák - Němec, Hejda, Nakládal, Jordán, Krejčík, Jank, Pláněk, Kempný - Voráček, Sobotka, Erat - Hertl, Jan Kovář, Vondrka - Simon, Novotný, Smoleňák - Radil, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Tagy: hokej Česká hokejová reprezentace

Zdroje: Vlastní,ČT